وضعیت ناامید کننده اکران Black Panther 2 و Black Adam در چین


شرایط اکران فیلم‌های هالیوودی در کشور چین هر ساله بیش از پیش دشوار شده و حال نیز این مسئله گریبان‌گیر دو فیلم Black Panther 2 و Black Adam شده است.

به توجه به این که دولت‌مردان چین کنترل شدیدی بر ورود آثار خارجی به داخل کشور داشته و این مسئله پس از شیوع همه‌گیری ویروس کرونا دو چندان جلوه کرده است، به نظر می‌رسد که کمپانی‌های دیزنی و برادران وارنر امیدی به اکران تازه‌ترین پروژه‌های ابرقهرمانی خود در این کشور نخواهند داشت.

زیرا طبق گزارش‌های ضد و نقیضی که منتشر شده است، فیلم‌های Black Panther: Wakanda Forever و Black Adam شانسی برای اکران در چین نخواهند داشت و این بدان معنا است که میلیون‌ها دلار فروشی که از این کشور می‌توانست عاید کمپانی‌های برادران وارنر و دیزنی گردد، به صفر تمایل پیدا می‌کند.

نخستین فیلم Black Panther از دنیای سینمایی مارول موفق شده بود تا فروشی بالغ بر 105 میلیون دلار را در کشور چین رقم بزند. باقی آثار دوئین جانسون (Dwayne Johnson) همچون Skyscraper و Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw نیز به ترتیب فروشی معادل 98 میلیون دلار و 201 میلیون دلار را در کشور چین به ارمغان آوردند که باعث شده بود تا فروش جهانی آثار نام برده شده به عدد قابل توجه افزایش پیدا کند.

تبلیغات

علی‌رغم این که سازمان نظارت بر اکران آثار خارجی کشور چین به ندرت دلایل خود برای چنین تصمیماتی را به کمپانی‌های فیلم‌سازی غربی اعلام می‌کنند، اما دیزنی و برادران وارنر بدون هیچ اعلامیه و توضیحی از اکران دو فیلم جدید و مورد انتظار خود منع شده‌اند.

در هر حال باید صبر کرد و دید که فیلم‌های Black Panther: Wakanda Forever و Black Adam بدون اکران در کشور پرجمعیت چین به چه فروشی در سراسر جهان دست پیدا خواهند کرد و چنین تصمیمی از سوی دولت‌مردان چین چه تاثیری بر آینده چنین فرنچایزهایی خواهد داشت.

منبع: هالیوود ریپورتر


منبع: https://gamefa.com/885533/black-panther-wakanda-forever-black-adam-unlikely-to-be-released-in-china-exclusive/