ویدیو: مقایسه گرافیک God of War Ragnarok روی کنسول‌های پلی استیشن

بازی God of War Ragnarok در تاریخ 18 آبان (9 نوامبر) امسال برای PS4 و PS5 در دسترس قرار خواهد گرفت.


منبع: https://gamefa.com/883439/god-of-war-ragnarok-ps4-ps5-performance-comparison/تبلیغات

در این ویدیو، بازی مورد انتظار God of War Ragnarok روی هر سه کنسول مقصد یعنی PS4 Pro ،PS4 و PS5 مورد مقایسه و تحلیل قرار می‌گیرد.

روی پلی استیشن 4 استاندارد خبری از گزینه‌های گرافیکی نیست و شاهد اجرا شدن بازی با وضوح تصویر 1080p و نرخ فریم 30 هستیم. با این حال، روی پلی استیشن 4 پرو حالت Favor Performance بازی را با وضوح تصویر  1080 تا 1656p و نرخ فریم آزاد اجرا می‌کند. حالت Favor Quality هم روی این کنسول وضوح تصویر 1440 تا 1656p و نرخ فریم 30 را هدف می‌گیرد.

روی کنسول PS5، بازی شامل دو گزینۀ بصری می‌شود. در حالت Favor Performance، بازی با وضوح تصویر متغیر و پویای 1440تا 2160p و نرخ فریم 60 اجرا می‌شود. با فعال کردن گزینه‌ی High Frame Rate وضوح تصویر به 1440p ثابت کاهش پیدا می‌کند تا شاهد نرخ فریم ثابت‌تری باشیم. در حالت Favor Quality، کنسول PS5 بازی God of War Ragnarok را با وضوح تصویر 2160p یا همان Native 4K اجرا کرده، اما نرخ فریم به 30 فریم بر ثانیه کاهش پیدا می‌کند. فعال کردن گزینه‌ی High Frame Rate در این حالت، وضوح تصویر را به 1800p کاهش می‌دهد تا شاهد هدف گرفتن نرخ 40 باشیم. همچنین، بازی از VRR نیز پشتیبانی می‌کند، البته اگر تلویزیون یا مانیتوری با این قابلیت داشته باشید.

به‌ زودی بازی God of War Ragnarok در دسترس دارندگان پلی استیشن قرار می‌گیرد، اما مطمئناً برخی از این افراد می‌خواهند از خروجی گرافیکی و بصری بازی روی سه کنسول مقصد مطلع شوند. خبر خوب این است که بازی روی همۀ کنسول‌ها عالی اجرا می‌شود و از ظرفیت‌های آن‌ها بهره می‌برد. پرفورمنس و خروجی بصری روی PS5 بی‌نقص است، در حالی که روی یک PS4 پایه، شاهد یک خروجی استاندارد و قابل پیش‌بینی هستیم.

ویدیوی مقایسۀ کیفیت بصری God of War Ragnarok روی سه کنسول مقصد را در ادامه مشاهده می‌کنید: