پلی استیشن از برنامه بزرگ خود برای حمایت از توسعه‌دهندگان کشور هند، رونمایی کرد

گسترش بازی‌ها به بازارهای جدید، همواره می‌تواند سخت باشد؛ خصوصاً برای توسعه‌دهندگانی که منابع یا تجربه کار در بازار را ندارند و نمی‌دانند چگونه محصول خود را به‌صورت جهانی به‌دست مخاطبان برسانند. تبدیل یک بازی به محصولی که باب ذائقه و نیاز بازار بین‌المللی باشد، برای افرادی که تجربه، تخصص و منابع کافی ندارند، چالش‌برانگیز است.

توسعه‌دهندگانی که برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، PS VR 2 و رایانه‌های شخصی بازی می‌سازند، مشمول این پروژه خواهند شد. ضمناً گفته شده است که عناوینِ مختصِ تلفن‌های هوشمند نیز به‌صورت مورد به مورد برسی شده و امکان قرار گرفتن زیر چتر حمایتی سونی را دارند.

برنامه‌های اینچنینی درواقع فرصت‌هایی هستند که نه‌تنها شرکت بزرگی مانند سونی از آن‌ها بهره می‌برد بلکه با مشغول ساختن افراد بااستعداد و صدرو خدمات به بازارهای جهانی، موجب رشد و شکوفایی کل سیستم اقتصادی کشور خواهند شد. اما آیا هند آخرین جایی خواهد بود که پلی استیشن چنین برنامه‌هایی برای آن تدارک دیده است؟ نظر شما در این‌باره چیست؟ با گیمفا درمیان بگذارید.

هیچ عدد مشخصی درباره تعداد توسعه‌دهندگانی که India Hero Project به آن‌ها کمک خواهد کرد، وجود ندارد. با این حال اما تعداد عناوین، به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد که شامل اندازه هر پروژه، سرمایه‌های موردنیاز و همچنین منابع لازم برای بازاریابی آن می‌شوند.

سوجیت سوکاماران (Sujith Sukumaran)، مدیریت برنامه‌ریزی سرگرمی‌های تعاملی سونی، در ادامه افزود:

تاکور می‌گوید پلی استیشن در ۲۰ سال گذشته، در صحنه تولید بازی‌های ویدیوییِ کشور هند حضور داشته و بخشی از آن بوده است و این پروژه نیز براساس دانسته‌هایش از بازار و نیازهای آن شکل گرفته است.

شرکت سونی اخیرا از برنامه‌ای تحت عنوان India Hero Project رونمایی کرده‌ است که به توسعه‌دهندگان مستقل، این امکان را می‌دهد تا با استفاده از منابع مالی و تجهیزاتی پلی استیشن، بازی‌های خود را به بازار عرضه کنند. این پشتیبانی‌ها شامل حمایت مالی (از مبلغ حداقلی ۱۰۰ هزار دلار)، بازاریابی، دسترسی به کیت‌های توسعه و تجهیزات فنی و سایر پشتیبانی‌های تبلیغاتی می‌شوند. بازی‌سازان هندی، همچنین می‌توانند از منابع استودیوهای داخلی پلی استیشن نیز بهره‌مند شوند.

ما در پلی استیشن به قدرت توسعه‌دهندگان مستقل باور داریم و به همین خاطر است که از طریق راه‌های خلاقانه‌ای مانند India Hero Project از این افراد حمایت کرده و به آن‌ها متعهد هستیم.

این پروژه قصد دارد تا برخی از چالش‌های کلیدیِ توسعه بازی در هند را برطرف کند. دسترسی به سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند یک چالش فوق‌العاده برای سازندگان مستقل باشد؛ خصوصاً در مراحل اولیه ساخت که افراد هیچ درآمد ثابت و مشخصی ندارند.

از این پس توسعه‌دهندگان مستقل کشور هند می‌توانند تحت برنامه Indian Hero Project، از حمایت‌های فراوان پلی استیشن برای تولید بازی‌های ویدیویی خود، بهره‌مند شوند.

تبلیغات

به گفته هکتور فرناندز (Hector Fernandez)، رئیس کسب‌ و کارهای ترد پارتی سرگرمی‌های تعاملی سونی، پلی استیشن هیچگونه محدودیتی برای تعداد توسعه‌دهندگانی که پشتیبانی می‌شوند، تعیین نکرده است:

منبع: Gamesindustry.biz


منبع: https://gamefa.com/936785/%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C/

India Hero Project تنها به معنی سرمایه‌گذاری روی توسعه‌دهندگان هندی نیست بلکه درواقع بستر مناسبی برای رشد نسل جدیدی از بازی‌سازان فراهم می‌کند که می‌‌توانند بازی‌های خلاقانه و سرگرم‌کننده‌ای تولید کنند و به دست مخاطبین جهانی برسانند.

رادیکا تاکور (Radhika Thakur)، مسئول بخش استراتژی و توسعه در سرگرمی‌های تعاملی سونی، به Gamesindustry.biz اعلام کرد:

جایگاه این طرح به عنوان مرکز نوآوری و استعدادها، برای این صنعت تازگی ندارد. افزایش فوق‌العاده تقاضای کاربران داخلی برای داشتن تجربه بازی‌های عالی، همواره واضح و مشخص بوده است. ضمناً این بسیار هیجان‌انگیز است که می‌بینیم با افزایش تقاضای کاربران داخلی، توسعه‌دهندگانِ بااستعداد محلی نیز با هدف جذب مخاطبین جهانی، تمام تلاش خود را برای استفاده از این فرصت به‌کار بسته‌اند. ما اعتقاد داریم که حوزه ساخت بازی‌های ویدیوییِ کشور هند، در نقطه عطف خود قرار دارد و هم‌اکنون فرصت مناسبی برای پلی استیشن است تا با پشتیبانی مستقیم در توسعه بازی‌سازانِ ما، به گسترش فعالیت متعهدانه‌مان در بازار کمک کند.