پلی استیشن بازی‌های بسیار زیادی را لغو کرده است

به گفته شوهی یوشیدا (Shuhei Yoshida)، رئیس بخش توسعه‌دهندگان مستقل پلی استیشن، بازی‌های زیادی در گرفتن چراغ سبز از سونی، شکست خورده‌اند.

ما تمایل داریم با افرادی همکاری داشته باشیم که ایده‌های بسیار قدرتمندی دارند؛ ما این افراد را دوست داریم و بنابراین، تلاش برای تغییر یا توقف پروژه‌های‌شان بسیار سخت است. من تا جایی که در توانم بود، سعی کردم که به آن‌ها کمک کنم.

شاید هواداران استودیو بند (Bend Studio)، با شنیدن این سخنان به یاد دنباله کنسل شده Days Gone بیفتند. اما سوال اینجاست که اگر این بازی، یکی از بسیار عناوینی باشد که توسط سونی لغو شده‌‌‌اند، دیگر پروژه‌های کنسل شده‌ پلی استیشن، چه بازی‌هایی بوده‌اند؟

منبع: GamingBolt


منبع: https://gamefa.com/932577/playstation-cancels-so-many-games-shuhei-yoshida/تبلیغات

پلی استیشن پذیرای ایده‌های جدید است اما بسیاری از آن‌ها شکست می‌خورند. ما نسخه‌های پروتوتایپ می‌سازیم، آن‌ها را بررسی می‌کنیم و سپس تصمیم می‌گیریم که آیا زمان و منابع بیشتری به آن‌ها اختصاص دهیم یا اینکه پروژه را همین‌جا متوقف کنیم. ما بازی‌های زیادی را لغو می‌کنیم و من معمولاً تلاش می‌کنم تا توسعه‌دهنده را متقاعد کنم که دارم او را از به‌دام افتادن درون این پروژه، نجات می‌دهم.

شوهی یوشیدا پس از دریافت جایزه BAFTA Fellowship 2023 که بالاترین افتخار مورد اهدای آکادمی محسوب می‌شود، در مصاحبه با رسانه The Guardian، درباره ساخت و توسعه بازی‌های زیر پرچم پلی استیشن صحبت کرد. وی در این‌باره گفت:

شرکت سونی در دو نسل گذشته و با انتشار عناوین AAA بسیار باکیفیتی مانند Marvel’s Spider-Man, Ghost of Tsushima, God of War و The Last of Us Part II عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به‌جا گذاشته است. با این وجود اما طبق گفته شوهی یوشیدا، در حالی که این ناشرِ ژاپنی پذیرای ایده‌های جدید است ولی در مقابل، ساخت بازی‌های بسیاری را لغو می‌کند.