پلی استیشن می‌خواهد با کوچک‌ کردن ایکس باکس رشد کند

برد اسمیت (Brad Smith)، نایب رئیس مایکروسافت، هفته‌ی گذشته در Wall Street Journal در مورد پیشنهاد مشابه مایکروسافت به سونی هم نوشت. با این حال ظاهرا سونی علاقه‌ای به رسیدن به چنین توافقی ندارد.


منبع: https://gamefa.com/894360/%D9%81%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%86%D8%B3%D8%B1-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9%D8%AA/

تبلیغات

در جریان مصاحبه‌ای با پادکست Second Request، فیل اسپنسر کمی در مورد حواشی مربوط به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت صحبت کرد. رئیس ایکس باکس گفت که سونی تنها مخالف بزرگ این خرید توسط مایکروسافت است. اسپنسر گفت:

Call of Duty یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای جهان بازی‌های ویدیویی است که روی کاغذ پس از نهایی شدن این معامله به انحصاری مایکروسافت تبدیل خواهد شد. با این حال مایکروسافت تا کنون به نینتندو و استیم تعهدی ده ساله داده که به عرضه‌ی این فرنچایز روی این دو پلتفرم ادامه خواهد داد.

خرید احتمالی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت باعث شدت گرفتن درگیری‌های لفظی بین پلی استیشن و ایکس باکس شده است. به تازگی رئیس ایکس باکس مدعی شده که برنامه‌ی پلی استیشن برای رشد خود کوچک‌تر کردن ایکس باکس است.

سونی در تلاش است تا فرمانروایی خود در بازار کنسول‌ها را حفظ کند. آن‌ها با کوچک نگه داشتن ایکس باکس رشد می‌کنند. سونی دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به صنعت بازی‌های ویدیویی دارد. آن‌ها بازی خود را به صورت هم‌زمان روی PC یا سرویس اشتراکی‌شان منتشر نمی‌کنند.

نزاع کنونی بین این دو بر سر خرید سومین ناشر ترد پارتی بزرگ جهان بازی‌های ویدیویی توسط مایکروسافت و ایکس باکس بوده است. این معامله با مخالفت شدید سونی و تعدیل‌کنندگان بازار در هر دو طرف اقیانوس اطلس مواجه شده است. در روز پنجشنبه FTC گفت که سعی خواهد داشت تا جلوی نهایی شدن این خرید را بگیرد، چرا که رفتار مایکروسافت به رقابت سالم ضربه می‌زند. اسپنسر در این باره به Second Request گفت:

سونی گفت‌وگو در رابطه با توقف نهایی شدن این معامله را رهبری می‌کند تا فرمانروایی خود در بازار کنسول را حفظ کند. آن‌ها حالا به Call of Duty گیر داده‌اند. بزرگ‌ترین سازنده‌ی کنسول‌های بازی در جهان نگران عدم انتشار یک فرنچایز روی پلتفرمش است، در حالی که ما قول دادیم این فرنچایز را روی پلی استیشن عرضه کنیم.