چگونه تمام سلاح‌های Modern Warfare 2 را آزاد کنیم

برای این که متوجه شوید پلتفرم سلاحی که می‌خواهید آزاد کنید، به چه آیتم محدود شده‌ای مربوط است، کافی است آیتم موردنظر را پیدا و گزینۀ “Weapon Progression” را در بالای آمار سلاح انتخاب کنید. این گزینه سربرگی را باز می‌کند که چگونگی ارتباط سلاح‌ها با یکدیگر را نشان می‌دهد. برای مثال، تفنگ TAQ-56 پایۀ پلتفرم Tactique Verte را شکل می‌دهد که در نهایت سلاح‌های TAQ-V و TAQ-M را شامل می‌شود. به ترتیب برای دستیابی به سلاح‌های مذکور، باید سطح سلاح TAQ-56 را به 11 و 20 برسانید. البته که مسیر تمام درخت‌های سلاح به آسانی این مورد نیست.

در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 سلاح‌ها آماده و محیا در اختیارتان قرار نخواهند گرفت. در این مقاله به چگونگی دستیابی به سلاح‌های مختلف می‌پردازیم.

برای آزاد کردن تمام اسلحه‌ها (و بیشتر آیتم‌های دیگر) بازی Modern Warfare 2، پلیرها ابتدا باید سطح خود را بالا ببرند. برای سلاح‌هایی چون TAQ-56 و شاتگان Lockwood 300، افزایش سطح در قالب بالا بردن درجه (Rank) حساب کاربری اتفاق می‌افتد و به ترتیب برای هر کدام از این سلاح‌ها، به درجۀ 19 و 36 نیاز است. برای مدتی در رقابت‌های معمولی شرکت کنید تا درجۀ اکانت خود را افزایش دهید. برای مطلع شدن از درجۀ لازم برای دستیابی به یک سلاح‌، باید آن اسلحه را در منوی Gunsmith پیدا کنید و حالا به بخش نام و توضیحات بروید. بسیاری از اسلحه‌های بازی می‌توانند با تکمیل کردن پیش‌نیازهای لیست شده در این بخش آزاد شوند.

برای نمونه، درخت M4 شامل 5 سلاح می‌شود: M4، تفنگ FTAC Recon، سلاح 556 Icarus LMG، مسلسل سبک FSS Hurricane و در نهایت اسلحۀ M16. دو سلاح FTAC Recon و 556 Icarus LMG تنها نیازمند افزایش سطح اسلحۀ M4 تا درجۀ 13 و 18 هستند، اما برای دستیابی به FSS Hurricane و M16 مسیر طولانی‌تری را باید طی کنید. برای آزاد کردن این سلاح‌ها، شما باید دو اسلحۀ پیش از آن، یعنی FTAC Recon و 556 Icarus، را نیز به ترتیب تا سطح 16 و 13 افزایش دهید. در همین راستا، آیتم‌های زیادی در بازی Modern Warfare 2 وجود دارند که تنها با افزایش سطح آیتم‌هایی که خودشان قفل هستند، آزاد می‌شوند. سلاح‌های STB 556 و X12 از همین موارد هستند.

در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، آزاد کردن سلاح‌ها نیز مانند آیتم‌های شخصی‌سازی، به جای پول نیازمند زمان است و نمی‌توان تنها با شرکت کردن در رقابت‌های چندنفره به همۀ آن‌ها دست پیدا کرد. با وجود این که تقریباً از تمامی سلاح‌های بازی می‌توان در مبارزه استفاده کرد، برای به دست آوردن سلاح‌های محبوبتان از نسخه‌های قبل، شاید مجبور شوید از سلاح‌هایی استفاده کنید که برایتان جذابیتی ندارند.


منبع: https://gamefa.com/881955/call-of-duty-modern-warfare-2-how-to-unlock-every-gun/

تمام سلاح‌ها هم قرار نیست به همین راحتی آزاد شوند؛ بعضی از آن‌ها پایۀ چیزی به نام پلتفرم‌ها (Platforms) هستند. البته، بازیکنانی که آشنایی بیشتری با این سری دارند، آن‌ها را به عنوان درخت فناوری (Tech Tree) می‌شناسند (درخت سلاح اصطلاح بهتری است). برای آزاد کردن تعدادی از این سلاح‌ها، باید با افزایش سطح یک پلتفرم، تخصص خود را بالا ببرید.

اگر بعد از ورود به حالت چندنفره، وارد سربرگ Gunsmith در منوی Multiplayer Loadout شوید، متوجه خواهید شد که تنها تعدادی سلاح را در اختیار دارید که شامل M4، مسلسل سبک VEL 46 و تک‌تیرانداز MCPR-300 می‌شوند. لیست مذکور نسبت به تسلیحات کلی بازی بسیار ناچیز است و بازیکنان در ابتدا مجبور به تحمل تعداد کم این سلاح‌ها خواهند بود تا زمانی که به تجربۀ بازی بپردازند و در نهایت اسلحه‌های بهتر را دریافت کنند.


تبلیغات

51 سلاح در بازی Modern Warfare 2 وجود دارد و احتمالاً با آپدیت‌های بعدی موارد بیشتری نیز به آن افزوده خواهد شد. اما با این حال، بازیکنان نمی‌توانند از ابتدای امر به تمامی آن‌ها دسترسی داشته باشند.