کاهش 20 درصدی فروش سالانه CD Projekt نسبت به سال گذشته

عملکرد سه ماهه اخیر سی‌دی پراجکت باعث شد تا مجموع فروش The Witcher 3 به بیش از ۵۰ میلیون نسخه برسد. همچنین تا به امروز بیش از ۷۵ میلیون نسخه از فرنچایز The Witcher فروخته شده است.

طبق جزئیات منتشر شده، فروش خالص سالانه سی‌دی پراجکت با ۲۰ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۳۷.۲ میلیون یورو (۳۹.۸ میلیون دلار) و از سوی دیگر، سود خالص این کمپانی به ۱۴.۸ میلیون یورو (۱۵.۹ میلیون دلار) رسیده است.

شرکت سی‌دی پراجکت (CD Projekt) با انتشار جدیدترین گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که فروش سالانه این کمپانی با افتی ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که به‌تازگی آدام کیچینسکی (Adam Kicinski)، مدیر عامل CD Projekt، شایعات خریداری شدن این شرکت توسط سونی را رد کرده است. وی در این باره اظهار داشت:

سی‌دی پراجکت تاکنون تاریخ عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی Cyberpunk 2077: Phantom Liberty را اعلام نکرده، با این حال گفته شده است که کمپین بازاریابی این عنوان برای نمایش آن در رویداد Summer Game Fest 2023 به‌زودی آغاز خواهد شد.

هیچ چیز برای ما تغییر نکرده است. می‌توانم آنچه را که در طول سال‌های گذشته گفته‌ام، تکرار کنم. CD Projekt فروشی نیست و ما می‌خواهیم مستقل بمانیم.

farshadxSpider-Man


منبع: https://gamefa.com/942832/cd-projekt-sales-drop-20-year-over-year/

کار سی‌دی پراجکت هنوز با عنوان Cyberpunk 2077 تمام نشده است. در بین پشتیبانی مداوم از بازی اصلی و کار بر روی اولین بسته‌ی الحاقی بازی مذکور خود یعنی Phantom Liberty، این شرکت همچنان تقریباً نیمی از تیم توسعه‌ی خود را به این فرنچایز اختصاص داده است.

Piotr Nielubowicz، مدیر ارشد اجرایی سی‌دی پراجکت، در این باره می‌گوید:

از سوی دیگر، گزارش سه ماهه‌ی آخر CD Projekt افزایش منابع اختصاص داده شده به بازی بعدی The Witcher با اسم Polaris را نشان می‌دهد. همچنین منابع اختصاصی عنوان Sirius که توسط استودیوی Molasses Flood به میزان کمتری افزایش یافته است. چندی پیش در گزارشی اعلام گردید که پروسه‌ی ساخت این بازی ریبوت شده است.

تبلیغات

همانند دوره‌های قبلی، بیشترین سهم در فروش عناوین ما به بازی Cyberpunk 2077 اختصاص دارد. با این اوصاف، The Witcher 3 پس از عرضه روی کنسول نسل بعدی که در دسامبر ۲۰۲۲ منتشر شد، یک عملکرد سه ماهه قوی دیگری را تجربه کرد.

بخش پلتفرم GoG سی‌دی پراجکت در طول سه ماهه‌ی اخیر پیشرفت اندکی داشته است. مجموع درآمد این بخش با ۳ درصد افزایش به ۹.۸۴ میلیون دلار و همچنین سود خالص سالانه آن با ۶۳ درصد افزایش به ۵۹,۰۰۰ دلار رسیده است.