کمپانی برادران وارنر به دنبال ساخت فیلم‌های بیشتری از Harry Potter است

کمپانی برادران وارنر از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ هشت فیلم در مجموعه هری پاتر تولید کرده که در سراسر جهان بیش از ۷٫۷ میلیارد دلار فروش داشته‌اند. این کمپانی همچنین در ساخت فیلم‌های جانوران شگفت‌انگیز (Fantastic Beasts) نیز با جی کی رولینگ همکاری داشتند، فیلم‌هایی که نسبت به فرنچایز اصلی بازدهی کمتری داشته‌اند.

مدیر عامل تازه کمپانی برادران وارنر دیسکاوری یعنی دیوید زاسلاو (David Zaslav) مشتاق بهره‌برداری از فرنچایزهای محبوب این کمپانی است و سعی دارد تا تمرکز خودش را روی این فرنچایز‌ها قرار بدهد.

منبع: هالیوود ریپورتر


منبع: https://gamefa.com/883253/harry-potter-more-movies-j-k-rowling/

دیوید زاسلاو در جلسه‌ای با سرمایه‎‌گذاران اظهار داشته:

تبلیغات
مجموعه هری پاتر

با این حال، در سال‌های اخیر و به دلیل توییت‌ها و نظرات جی کی رولینگ، اتهام‌هایی نسبت به وی وارد شده است و طرفداران بر این باور هستند که همین مسائل نیز باعث شده تا میانه بین جی کی رولینگ و کمپانی برادران وارنر خدشه‌دار شود اما هیچ کدام از طرفین این موضوع را تایید نکردند. حالا باید دید که آیا در آینده فیلم دیگری از مجموعه «هری پاتر» ساخته می‌شود یا خیر.

در صورت موافقت جی کی رولینگ، کمپانی برادران وارنر فیلم‌های بیشتری را از فرنچایز Harry Potter تولید خواهد کرد.

فیلم جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور (Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore) در اوایل سال جاری میلادی روی پرده سینماها اکران شد و تنها به فروش ۴۰۵ میلیون دلاری در گیشه جهانی دست پیدا کرد تا ساخت دو فیلم بعدی این مجموعه در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

ما [کمپانی برادان وارنر] قرار است روی فرنچایزها تمرکز کنیم. در طی ۱۳ سال گذشته این کمپانی فیلمی در مورد سوپرمن نساخته و از آن سو نیز در طی ۱۵ ساله گذشته هیچ فیلمی از مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) تولید نشده است. این در حالی است که فیلم‎‌های دی‌سی و مجموعه هری پاتر در طی ۲۵ سال گذشته سود بسیار زیادی را برای این کمپانی به ارمغان آوردند.

دیوید زاسلاو در این جلسه اظهار داشته که در صورت موافقت نویسنده مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» یعنی جی کی رولینگ (J.K. Rowling) آن‌ها آماده ساخت فیلم‌های بیشتری در این مجموعه هستند. زاسلاو همچنین اشاره کرده که کمپانی برادران وارنر همچنان حق ساخت آثار سینمایی ارباب حلقه‌ها (Lord of the Rings) را در دست دارد.