کوآپ Redfall از Diablo و Borderlands الهام گرفته است


اعضای استودیوی Arkane Studios کمی در مورد جنبه‌ی کوآپ بازی جدید خود یعنی Redfall صحبت کرده‌اند. ظاهرا Dungeons and Dragons یکی از منابع الهام اصلی این استودیو بوده است.

تبلیغات

استودیوی سازنده‌ی آثاری هم‌چون Dishonored و Prey یعنی Arkane Studios با شوتر جهان باز جدید خود یعنی Redfall به جهان بازی‌های کو-آپ باز خواهد گشت. در مصاحبه‌ای جدید با وبسایت GamesRadar، توسعه‌دهندگان این بازی به صحبت در مورد آثار چندنفره کلاسیکی که الهام‌بخش آن‌ها بوده پرداخته‌اند.

Redfall اولین بازی کو-آپ Arkane Studios نیست و آن‌ها پیش از این در سال 2019 بازی Wolfenstein: Young Blood را عرضه کرده بودند. بازی قبلی این استودیو یعنی Deathloop هم یک المان چندنفره داشت، با این حال آن بازی بیشتر شبیه به Elden Ring بود و بازیکنان می‌توانستند وارد جهان بازی یکدیگر شوند. قضیه در مورد Redfall متفاوت است. Redfall با الهام از بازی‌هایی ساخته شده که توسعه‌دهندگان سال‌ها با یکدیگر آن‌ها را بازی می‌کردند. ریکاردو بر (Ricardo Bare)، کارگردان خلاق Redfall در این باره گفته:

من به یاد دارم که به هنگام کار روی Deus Ex ما با همدیگر Diablo را بازی می‌کردیم. پس از آن هم در طول سال‌ها Diablo 2 را بازی می‌کردیم و پس از آن هم نوبت به Borderlands رسید. این‌ها بازی‌هایی هستند که تجربه‌ی آن‌ها به صورت کو-آپ به شدت سرگرم‌کننده است. وقتی ما مشغول ساخت بازی نیستیم چنین بازی‌هایی را با یکدیگر تجربه می‌کنیم. هدف ما اینجا ساخت اثری بوده که هم خودمان دوست داشته باشیم و هم بتوانیم با یکدیگر بازی کنیم.

کارگردان استودیو یعنی هاروی اسمیت (Harvey Smith) در پاسخ به منابع الهام بازی Redfall هم صرفا یک اثر را نام برده است: Dungeons and Dragons:

من دائما از این می‌ترسم که بازیکنان بفهمند ما طرفداران Dungeons and Dragons هستیم و صرفا فکر می‌کنیم که بازی‌های ویدیویی می‌توانند عمیق‌تر و جذاب‌تر باشند. Dungeons and Dragons بهترین بازی کو-آپ تاریخ است. فکر کنم اگر مردم بفهمند که ما چقدر با یکدیگر Dungeons and Dragons بازی می‌کنیم شوکه شوند. من در حال حاضر بخشی از سه کمپین متفاوت Dungeons and Dragons هستم و هنوز هم دوشنبه شب‌ها با ریکاردو بازی می‌کنم.

بازی Redfall در نیمه‌ی اول سال 2023 برای ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC منتشر خواهد شد.

تبلیغات
امیر حسینHyakkimaru


منبع: https://gamefa.com/902069/redfall-co-op-was-inspired-by-diablo-borderlands-and-dungeons-dragons/