کوجیما سرانجام به بازی Abandoned واکنش نشان داد

او ادامه داد:

به غیر از یک تیزر کوتاه، تقریبا هیچ چیزی از بازی Abandoned نشان داده نشده است. علی‌رغم تاخیرهای مکرر، حسن قول داده است که تریلر قابل بازی این عنوان به‌زودی منتشر خواهد شد. در حالی که ارتباط دادن حسن و کوجیما به یکدیگر همیشه ضعیف بوده است، این امر مانع از ایجاد انجمن‌های Reddit برای پیدا کردن ارتباطات فرضی بین کارگردان محبوب ژاپنی و حسن نشد.

انجمن R/TheBlueBoxConspiracy که در اوج محبوبیت خود حدود 9 هزار مشترک داشت، هر حرکت کوجیما یا حسن را با یکدیگر پیوند می‌داد. این کار تا جایی پیش رفت که کاربران متوجه شدند، حسن قبلا یک برنامه تمرینی توسعه داده بود که در توضیحات، به عنوان یک برنامه آموزش شخصی (PT) خطاب شده است. P.T تریلر قابل بازی Silent Hills، ریبوت کنسل شده سری Silent Hill بود.


تبلیغات

وقتی ما آن کار موبی دیک را انجام دادیم (اشاره به اقدامات فریب‌دهنده در معرفی Metal Gear Solid V)، شما [جف] از کل جریان اطلاع داشتید و این بسیار سرگرم کننده بود، اما مردم باید بدانند که من یک کار را دوبار انجام نمی‌دهم.

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) برای اولین بار به صورت آشکارا در مورد عنوان مستقل و بحث‌ برانگیز Abandoned صحبت کرد و گفت ارتباطی با سازندگان این بازی ندارد.

سایر سرنخ‌های فرضی از صفحه رسمی بازی Abandoned در فروشگاه رسمی پلی استیشن استخراج شدند. به نظر می‌رسد که حسن تعمدا از این شیوه تبلیغات استفاده می‌کند. تصورش را کنید که شایعات ارتباط بازی Abandoned با کوجیما وجود نداشت، آیا این بازی می‌توانست تا این حد توجهات عموم را به خود جلب کند؟ این استودیو اپلیکیشنی را منتشر کرد که گزارش شده بود نوعی پلتفرم برای انتشار دموی بازی است. با این حال، کاربران متوجه شدند که این برنامه اساسا یک محافظ صفحه به حساب می‌آید. کوجیما در پادکست خود گفت:

کاربران عکس‌های این «حسن» را برای من ارسال می‌کنند. آن‌ها هنوز هم برای من تصاویر جعلی می‌فرستند، مثلا بیست تا در روز؛ این واقع آزاردهنده است [می‌خندد].

کارگردان بازی Death Stranding در پادکست Spotify خود با نام Brain Structure به همراه جف کیلی (Geoff Keighley)، در مورد شایعات صنعت بازی صحبت کرد. در بخشی از این پادکست، کوجیما در مورد پروژه Abandoned، بازی ترسناک استودیو بلوباکس (Blue Box Studios‌) صحبت کرد. کوجیما به کیلی گفت:

من هرگز با حسن صحبت نکرده‌ام، بازی هنوز منتشر نشده است. فکر نمی‌کنم او در این مرحله کار زیاد یا صحبتی انجام دهد. اگر او بازی را منتشر کند، مردم متوجه واقعیت می‌شوند. به اون پیشنهاد می‌کنم زودتر اینکار را انجام دهد.


منبع: https://gamefa.com/883175/%DA%A9%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-abandoned-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7/