گزارش: مایکروسافت پیشنهاد ارائه Call of Duty روی PS Plus تا 10 سال آینده را به سونی داده است

طبق گزارش منتشر شده از سوی وبسایت بلومبرگ (Bloomberg)، شرکت مایکروسافت به سونی پیشنهاد داده است که در صورت موافقت با قرارداد خرید اکتیویژن، سری Call of Duty تا 10 سال روی سرویس PS Plus قرار خواهد گرفت و مخاطبین سرویس پلی استیشن می‌توانند به مانند مشترکین گیم پس، به سری CoD دسترسی داشته باشند.

شرکت مایکروسافت نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در دادگاه به جنگ با کمیسیون تنظیم بازار آمریکا (FTC) خواهد رفت:

نظر شما در این باره چیست؟


منبع: https://gamefa.com/894892/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-call-of-duty-%D8%B1%D9%88%DB%8C-p/تبلیغات

مدتی پیش، کمیسیون تنظیم بازار آمریکا پس از هفته‌ها کشمکش با شرکت مایکروسافت، رگولاتورهای دیگر و کمپانی سونی بر سر فرنچایز Call of Duty، شکایتی را با هدف لغو قرارداد مذکور تنظیم کرد. در بخش‌هایی از شکایت تنظیم شده آمده است که این خرید و در دست داشتن سرویس اشتراکی در حال رشد گیم پس (Game Pass) و همچنین پیشتازی در کسب و کار ابری (Cloud)، به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا به راحتی از رقبای خود پیشی بگیرد.

ما همواره اعتماد داشتیم که این قرارداد باعث می‌شود رقابت در بازار گسترش پیدا کند و فرصت‌های بیشتری را برای گیمرها و سازندگان به ارمغان بیاورد. ما از همان روز اول آمادگی خود را برای برطرف کردن نگرانی‌های ناشی از رقابت در بازار اعلام کردیم. در حالی که به صلح و آرامش باور داشتیم، اما در دادگاه تمام قد از خود دفاع خواهیم کرد.

این قرارداد و تعهد 10 ساله، بدان معنا است که کنسول PS4 و PS5 تا انتهای عمر خود بازی‌های Call of Duty را دریافت خواهند کرد و احتمالا کنسول نسل دهمی PS6 نیز برای نیمی از عمر خود پذیرای این فرنچایز از طریق عرضۀ عادی و سرویس اشتراکی خواهد بود. به عبارت دیگر، مایکروسافت این قدرت انتخاب را به سونی خواهد داد که سری Call of Duty را تا 10 سال آینده روی سطوح اکسترا و پریمیوم سرویس خود قرار دهد یا خیر. به نظر می‌رسد که سونی این پیشنهاد را تا به این لحظه نپذیرفته است.