گیمرهای آمریکایی از مایکروسافت بابت اکتیویژن شکایت کرده‌اند

این شکایت را ده گیمر خودمختار در سه ایالت کالیفرنیا، نیو جرزی و نیو مکزیکو طرح کرده‌اند. شاکیان مدعی شده‌اند که هدف آن‌ها مطمئن شدن از وجود رقابت سالم در صنعت بازی‌های ویدیویی در حال حاضر و آینده است. در حالی که اکثر شاکیان گفته‌اند که بر روی چندین پلتفرم بازی می‌کنند، هشت نفر گفته‌اند که پلی استیشن را ترجیح می‌دهند و تنها سه نفر ایکس باکس را به عنوان پلتفرم اول خود انتخاب کرده‌اند. در شکایت آن‌ها آمده:

تبلیغات

گروهی از گیمرهای خودمختار در آمریکا هم به جمع شاکیان پرونده‌ی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت پیوسته‌اند. این دسته رسما شکایتی خصوصی را در ایالات کالیفرنیا علیه مایکروسافت طرح کرده‌اند.

اوایل این ماه کمیسیون فدرال تجارت یا FTC گفت که به دنبال طرح شکایتی برای مقابله از نهایی شدن معامله‌ی اکتیویژن و مایکروسافت است. FTC نیز مدعی شده که این معامله می‌تواند منجر به سرکوب کردن رقابت شود. البته برد اسمیت (Brad Smith)، نایب رئیس مایکروسافت، اعلام کرده که این شرکت نسبت به این معامله اعتماد به نفس کامل را دارد و می‌تواند ثابت کند که چنین خریدی ضد رقابت نیست.


منبع: https://gamefa.com/897827/%DA%AF%DB%8C%D9%85%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE/

در صورتی که مایکروسافت موفق به نهایی کردن خرید اکتیویژن بلیزارد شود، رقابت در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌تواند آسیبی جدی ببیند. قدرت مایکروسافت در بازار بیش از حد خواهد بود و آن‌ها توانایی کنار زدن رقبا، محدود کردن حق انتخاب مشتری‌ها، افزایش قیمت و جلوگیری از رقابت بیشتر را خواهند داشت.

جدال مایکروسافت با شاکیان مختلف خرید اکتیویژن بلیزارد هم‌چنان ادامه دارد. طبق گفته‌ی رویترز، شکایتی خصوصی علیه مایکروسافت در دادگاهی فدرال در ایالت کالیفرنیای آمریکا طرح شده است. شاکیان مدعی هستند که مایکروسافت با خرید 69 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد به رقابت سالم آسیب زده و به همین دلیل عهدنامه‌ی Clayton را زیر پا می‌گذارد. عهدنامه‌ی Clayton در سال 1914 با هدف جلوگیری از شیوه‌های ضد رقابتی نوشته شده است.