یوبیسافت حساب‌های بلا استفاده را می‌بندد و دسترسی آن‌ها به بازی‌های خریداری شده را غیرفعال می‌کند

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/960111/%DB%8C%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C/

طبق گزارش منتشر شده، شرکت یوبیسافت (Ubisoft) اکانت‌های خود را به دلیل عدم فعالیت لغو و دسترسی آن‌ها به بازی را غیرفعال می‌کند.

یوبی‌سافت همچنین ادعا می‌کند که به مدت چهار سال اکانت‌هایی را با خریدهای متصل به آن حذف نمی‌کند، اگرچه به نظر می‌رسد ایمیل ارسالی بالا به کاربر مذکور تناقض دارد. این ایمیل مشکلات مربوط به DRM و بازی‌های دیجیتالی را بیشتر برجسته کرده است. در یک اکوسیستم دیجیتال، این موضوع کاملاً در اختیار شرکت است که چه زمانی می‌خواهد یک حساب کاربری را غیرفعال نماید.

ما تنها می‌خواستیم بگوییم که می‌توانید با ورود به حساب خود در عرض ۳۰ روز (از زمان دریافت ایمیل تصویر) و انتخاب لینک لغو بستن حساب موجود در ایمیل، از بسته شدن حساب خود جلوگیری کنید.

همچنین این نشان می‌دهد که اگر ناشری مانند یوبیسافت که چندین بازی خود را تنها به صورت دیجیتالی منتشر می‌کند و تصمیم بگیرد آن عناوین را از فروش خارج کند، حتی داشتن آن‌ها در حساب دیجیتالی شما راه کاملاً مطمئنی برای حفظ آن‌ها نیست، زیرا حساب‌ها می‌توانند به سرعت بسته شوند.

هنگامی که قبلاً در مورد این موضوع سؤال شده بود، یوبیسافت ادعا کرد که به دلیل قوانین GDPR، این شرکت ملزم به بستن حساب‌های غیرفعال برای مطابقت با قوانین حفاظت از داده‌های محلی است. در پیامی در وب‌سایت یوبیسافت آمده این تنها در صورتی است که شرکت مذکور دلایل محکمی برای این باور داشته باشد که حساب مورد نظر بلااستفاده می‌ماند.

به گفته یکی از کاربران توییتر، آن‌ها ایمیلی از سوی یوبیسافت دریافت کرده‌اند که هشدار می‌دهد اگر روی لینکی در ایمیل مذکور که تعلیق حساب را متوقف می‌کند، کلیک نکنند، اکانت و از جمله همه بازی‌های خریداری شده پس از یک دوره مشخص غیرقابل دسترسی خواهد بود.

تبلیغات

در پاسخ، صفحه‌ی پشتیبانی یوبیسافت در توییتر نوشت: