۱۰ شخصیت تلویزیونی با خصلت‌های رفتاری مشابه با ونزدی آدامز

داریا در این سریال دختری است که برخلاف اطرافیانش نمی‌تواند نسبت به رخدادهای روزمره تظاهر نماید و او از رفتاری رک و صادقانه در مواجه با رخدادهای زندگی برخوردار می‌باشد که گاهاً باعث ناراحتی و دلخوری اطرافیانش نیز شده است. او حاضر نیست تا برای دست یافتن به چیزی یا بودن در کنار شخصی، از خود واقعی‌اش فاصله گرفته و داریایی را تظاهر نماید که تنها و تنها باعث خشنودی دیگران شود. مجموعه تلویزیونی Daria از شخصیت آموزنده‌ای بهره می‌برد که در یکی از به یاد ماندنی‌‌ترین دیالوگ‌هایش، می‌گوید که: من صرفاً آدم بدبختی نیستم. تنها نمی‌توانم مثل آن‌ها رفتار کنم.

داریا در مجموعه تلویزیونی Daria

لوئیس در این سریال نسبت به انجام امورات شخصی خود و کمک به دیگران بسیار مسئولیت‌پذیر بوده و هیچگاه در انجام کاری که به وی محول شده باشد، کم نمی‌گذارد. او جزو آن دست از دخترانی به شمار می‌رود که شاید شوخی و خنده زیادی در میان جمع از خود نشان دهد اما زمانش که برسد، خوی درونی خود را نشان داده و به حدی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد که گویی با زنی بسیار باتجربه در حال مکالمه هستید. لوئیس مجموعه تلویزیونی Bob’s Burgers نشان می‌دهد که جوانان می‌بایست ضعف و ایرادات خود را درک کرده، برای بهبود و رفع آن‌ها تلاش کرده و در مسیر زندگی در قبال خود و دیگران مسئولیت‌پذیر باشند.

در مجموعه تلویزیونی Sharp Objects شاهد خبرنگاری به نام کمیل هستیم که سلسله‌ای از قتل‌های مشکوک و شوکه‌کننده سبب می‌شود تا پس از سال‌ها دوری از زادگاهش، به آن جا بازگشته و حضور وی در این مکان سبب می‌شود تا با مسائل مختلفی از گذشته خود دست و پنجه نرم نماید. کمیل برخلاف باقی شخخیت‌های این مقاله شاید که بسیار کم حرف و ساکت باشد اما زمانی که نیاز داشته باشد تا از حق خودش دفاع نماید، به مبارزی جسور و تسلیم ناپذیر تبدیل می‌شود که کسی نمی‌تواند حق وی را پایمال نماید. کمیل داستان Sharp Objects یاد می‌گیرد که از بخش‌های تاریک و تلخ گذشته خود فرار نکرده و با آن‌ها روبرو شود؛ تا بلکه بتواند آرامش را در زندگی تجربه نماید.

در این سریال با زنی به نام سوزی آشنا می‌شویم که از مدیریت یک کافه ساده به ریاست یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های دنیا رسیده و ثابت می‌کند که کار نشد ندارد. به مانند آدامز ونزدی که همیشه بر روی پاهای خود ایستاده است، سوزی نیز تحت هیچ شرایطی حاضر نیست تا برنامه‌های زندگی خود را وابسته به بودن و نبودن اطرافیانش برنامه ریزی کند و عزمی راسخ و انگیزه‌های بسیار قوی دارد تا خود به تنهایی از پس مشکلات و سختی‌ها بربیاید. مسئله‌ای که سبب شده تا در سریال The Marvelous Mrs. Maisel شاهد به وقوع پیوستن وقایع آموزنده‌ای از سوی سوزی باشیم که نشان دهد در زندگی تنها و تنها باید بر خود اتکا کرد.

ایمی آدامز در یکی از به یاد ماندنی‌ترین نقش آفرینی‌های خود شخصیتی آسیب دیده را به تصویر می‌کشد که رویارویی با گذشته‌ای که همیشه از آن فراری بوده، سبب می‌شود تا یک بار برای همیشه سعی در بهبود تلخی‌های زندگی‌اش داشته باشد.

بارها شده تا خود و شرایط زندگی‌مان را با دیگران مقایسه کرده باشیم که انیمیشن سریالی Daria بر پایه همین مسئله ساخته و پخش شده است.

در این سریال جذاب و پرمخاطب شاهد حضور ونزدی آدامز با هنرمایی تماشایی جنا اورتگا هستیم. جنا اورتگا در این اثر تلویزیونی دختری باهوش و جاه‌ طلب که در پس چهره خنثی خود، باطنی آغشته به عشق و تاریکی را دارد را به تصویر کشید که عملاً دلیل این محبوبیت این سریال را رقم زد و باعث شد تا در دوره و زمانی که شخصیت‌های مذکر تمام توجه عموم مخاطبین را به خود جلب کرده و هالیوود با زور و اجبار قصد دارد تا خاطرات مخاطبین را با تغییر جنسیت آن‌ها متفاوت جلوه نماید، ونزدی آدامز به تنهایی بدون هیچ حاشیه و جنجالی توجه ویژه بینندگان را جلب نماید.

لوئیس در مجموعه تلویزیونی Bob’s Burgers (برگری باب)

در این مجموعه تلویزیونی شاهد زنی به نام میراندا هستیم که برخلاف باقی دوستان و اعضای خانواده‌اش، نسبت به سختی و مشقت‌های روزگار درک عمیقی داشته و ابایی از رویارویی با واقعیت‌های تلخ زندگی ندارد. در تمام طول سریال S** and the City در حالی که بسیاری از شخصیت‌های این مجموعه برای رسیدن به خواسته‌های خود دست و پا می‌رنند، میراندا یکه و تنها با عزمی راسخ زندگی مستقل خود را در پیش گرفته و بدون وابستگی به اطرافیانش، برای خواسته و آرزوهایش تلاش می‌کند و از صداقت خاصی در زندگی بهره می‌برد که باعث شده تا وی الگوی مناسبی برای دختران جوان جوامع امروز در نظر گرفته شود.

در حالی که مجموعه تلویزیونی The Marvelous Mrs. Maisel یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های اصلی یک دهه اخیر مدیوم تلویزیون را به تصویر کشیده اما ما با کسی سر و کار داریم که تا حدودی می‌تواند یادآور خصلت‌های ونزدی آدامز باشد.

کریستینا در مجموعه تلویزیونی Grey’s Anatomy (آناتومی گری)

به نظر شما ونزدی آدامز و باقی شخصیت‌های این مقاله می‌توانند الگوی مناسبی برای دختران نسل جوان باشند؟ آیا می‌توان از رفتارهای آن‌ها، مسائل آموزنده‌ای را استخراج کرد؟ شخصیت دیگری را در مدیوم تلویزیون سراغ دارید که شباهت‌هایی با ونزدی آدامز داشته باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

چه کسی حتی می‌توانست تصور کند که کوچک‌ترین عضو خانواده استارک که ساکنین قلعه وینترفل را با شیطنت‌هایش به ستوه آورده بود، روزی تبدیل به یکی از مرگ‌بارترین قاتل‌های سرزمین وستروس شود؟

شخصیت تئودورا در سریال The Haunting of Hill House به مانند کریستینا، در حالی که از ظاهری فربینده بهره می‌برد اما در باطن دختری باهوش و محافظه‌کار است که حسابی می‌تواند مخاطبینش را به وجد بیاورد.

قطعاً در طول زندگی با افرادی روبرو شده‌اید که در نگاه اول چندان قابل اعتماد و ارزشمند جلوه نکرده و پس از شناخت وی، متوجه شدید که ۱۸۰ درجه نسبت به او دچار اشتباه بوده‌اید.

انیمیشن سریالی The Powerpuff Girls حول محور ۳ دختر ابرقهرمان جریان دارد که به شیوه‌‌ای متفاوت و دوست داشتنی سعی دارند تا در برابر جرم و جنایت ایستادگی کرده و صلح و آرامش را برای مردم خود به ارمغان بیاورند.

تئودورا فردی بسیار حساس و محافظه‌کار است که عادت دارد رضایت اطرافیانش را جلب کرده تا احساس آرامش داشته باشد. با این حال به سبب توانایی‌های عجیب و غریبی که دارد، از طریق لمس کردن دیگران می‌تواند گذشته و احساسات آن‌ها را تمام و کمال درک نماید. توانایی منحصر به فردی که سبب شده تا به مانند ونزدی آدامز، همیشه با اتفاقات غیرمنتظره‌ و عجیبی در زندگی دست و پنجه نرم نماید که وجدان وی را به چالش کشیده و در عین حال سبب شده تا شاهد جنبه‌های روان‌شناسانه و اجتماعی آموزنده‌ای در مجموعه تلویزیونی The Haunting of Hill House باشیم.

آریا در مجموعه تلویزیونی Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

کمیل در مجموعه تلویزیونی Sharp Objects (چیزهای تیز)

تئودورا در مجموعه تلویزیونی The Haunting of Hill House (تسخیرشدگی خانه هیل)

مجموعه داستان‌های خانواده آدامز یکی از آثار محبوب ژانر وحشت و کمدی سیاه به شمار می‌رود که تاکنون اقتباس‌های گوناگونی از آن‌ها در سینما و تلویزیون ساخته شده است. با این حال همکاری کمپانی نتفلیکس و کارگردان مشهور هالیوود یعنی تیم برتون سبب شد تا شاهد ساخت و پخش مجموعه تلویزیونی Wednesday (ونزدی) باشیم که این بار حول محور دختر خانواده آدامز جریان داشته است.

از پخش نخستین قسمت سریال انیمیشنی Bob’s Burgers با دختری آشنا شدیم که برخلاف ظاهر کودکانه‌ای که دارد، بسیار مسئولیت‌پذیر و باهوش بوده است؛ چیزی که نسل امروز بیش از هر چیزی می‌بایست به آن توجه داشته باشد.

سوزی در مجموعه تلویزیونی The Marvelous Mrs. Maisel (خانم میزل شگفت‌انگیز)

شخصیت ونزدی آدامز با هنرنمایی تماشایی جنا اورتگا به حدی مورد استقبال مخاطبین تلویزیون قرار گرفته که قصد معرفی ۱۰ شخصیت مشابه وی را در مقاله امروز داریم.

میراندا در مجموعه تلویزیونی S** and the City

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/978060/10-female-characters-who-are-similar-to-wednesday-addams/

در مجموعه تلویزیونی کمدی و تماشایی Parks and Recreation آبری پلازا با هنرنمایی تحسین شده در قامت شخصیت آپریل عملاً نسخه بزرگسالی ونزدی آدامز را به تصویر کشیده است.

در مجموعه تلویزیونی Game of Thrones شاهد سیر تکاملی شخصیت‌های گوناگونی بودیم که یکی از آن‌ها نه تنها شباهت‌هایی با ونزدی آدامز دارد، بلکه به زیبایی نشان می‌دهد که چگونه سختی و تخلی‌های روزگار می‌تواند حتی کودکی معصوم را به قاتلی سنگ دل تبدیل نماید. آریا استارک در طول زندگی خود شاهد اتفاقات تلخ و دردناک بسیار زیادی بود. از تماشای قطع سر پدرش گرفته تا قتل‌عام مردم عادی و بازی‌های سیاسی کثیفی که برادر را در مقابل برادر قرار می‌داد. وقایعی که می‌توانست هر آدمی را با زوال عقل مواجه نماید، باعث قدرت گرفتن آریا شد و او با روحیه‌ای تسلیم‌ناپدیر نه تنها به هیچ عنوان در مقابل دشمنانش سر خم نکرد، بلکه در نهایت به آدمکشی غیرقابل توقف بدل گشت که در نبرد خیر و شر Game of Thrones به تهدید شاه شب برای همیشه پایان داد.

با توجه به محبوبیت شخصیت ونزدی آدامز، قطعاً بسیاری از شما خواهان تماشای اثری خواهید بود که شخصیت مونث داستان، خلق و خویی مشابه ونزدی داشته باشد. مسئله‌ای که در مقاله امروز به سراغ آن آمده و قصد معرفی ۱۰ شخصیت جذاب و تماشایی در مدیوم تلویزیون را برای شما داریم.

در لیست شخصیت‌های سریال S** and the City تنها یکی از آن‌ها سفت و سخت در برابر خواسته‌های خود ایستادگی کرده تا حدی که به مانند ونزدی آدامز، باعث ترس و وحشت بقیه شده است.

همانند ونزدی آدامز که برخلاف ظاهر خشک و چهره عبوسی که دارد، نشان داده که تا چه اندازه می‌تواند قابل اطمینان بوده باشد، در سریال Grey’s Anatomy نیز شاهد شخصیتی به نام کریستینا هستیم که در نگاه اول زنی بذله‌گو و غیرقابل تحمل جلوه می‌کند. با این حال با کمی زمان دادن متوجه خواهید شد که کریستینا جزو معدود افرادی به شمار می‌رود که دوست دارید تا در هر موقعیتی از زندگی او را همراه خود داشته باشید و از وفاداری و احترام وی در دوستی بهره ببرید. کریستینای سریال Grey’s Anatomy زنی باهوش، مستقل، وفادار و ارزشمند محسوب می‌شود که در دنیای امروز حضور الگوهایی نظیر وی برای جوانان به امری اضطراری بدل گشته است.

آپریل در این سریال دختری بسیار مرموز، باهوش، نه چندان اجتماعی و درونگرا است که در ظاهر بسیار ساکت و گوشه‌گیر جلوه می‌کند. با این حال در پس این ظاهر ساکت و درونگرا شاهد ماجراجویی هستیم که از هوش سرشار خود برای به جان هم انداختن اطرافیانش بهره گرفته تا حدی که برای رسیدن به خواسته‌هایش هیچ مانعی را در مسیر خود باقی نمی‌گذارد. او شخصیتی دارد که شاید از دید بقیه عجیب و نه چندان دوست داشتنی جلوه نماید، با این حال او خود به تنهایی از خصلت‌هایش لذت برده و هیچ ابایی از نمایش آن‌ها ندارد. قطعاً داشتن ونزدی آدامز و آپریل در کنار خود می‌تواند به وقایعی دیوانه‌وار و جذاب منتهی شود.


باترکاپ در مجموعه تلویزیونی The Powerpuff Girls (دختران نیرومند)

آپریل در مجموعه تلویزیونی Parks and Recreation (پارک‌ها و تفریحات)

تبلیغات

یکی از آن‌ها دختری به نام باترکاپ نام دارد که برخلاف باقی خواهران خود، علاقه چندانی به حل و فصل ماجرا با روی خوش نداشته و دوست دارد تا برای ایجاد امنیت و آرامش، زد و خوردهای شلوغ و پسر و صدایی را به راه بیندازد. با این حال در پس چهره خشن و بزن و بهادری که باترکاپ دارد، شاهد قلبی معصومانه هستیم که در صورت کوچکترین خطایی، سریعاً به عذرخواهی پرداخته و اشتباه خود را جبران می‌کند. خانواده وی و امنیت شهر مهم‌ترین اولویت‌های باترکاپ در انیمیشن سریالی The Powerpuff Girls محسوب می‌شوند که اگر آن‌ها را مورد تهدید قرار دهید، با خشم غیرقابل کنترل این دخترک دوست داشتنی مواجه خواهید شد.