17 مزیت قارچ گانودرما لوسیدوم برای بدن بررسی همه خواص و عوارض قارچ گانودرما

بنابراین زمان درمان ممکن است در برخی موارد بیشتر به طول بیانجامد. در طول دوره صبور باشید و مرتب و منظم از قارچ ها استفاده کنید. توصیه می‌شود در طول درمان مقدار بیشتری از آب، میوه و سبزیجات استفاده نمایید. هرگز دز بالایی از قارچ را شروع به مصرف نکنید, از یک گرم در هر وعده شروع کرده و میزان مصرف روزانه خود را کم کم افزایش دهید.

شما نمی توانید این قارچ را در سوپرمارکت ها یا فروشگاه ها آریو کالا بیابید. این نوع قارچ تنها برای مقاصد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. قارچ گانودرما در ابتدا در حیات وحش رشد پیدا می کرد اما در حال حاضر در مزارع و زمین های خاصی کشت می شود.

  • قارچ reishi که به نام Ganoderma lucidum و lingzhi نیز شناخته می‌شود قارچی است که در مناطق مختلف گرم و مرطوب در آسیا رشد می‌کند.
  • و چنانچه می‌خواهید قرص آن را انتخاب کنید، بیش از دو قرص در روز برای‌تان مجاز نیست.
  • برای مثال در برابر اچ پی وی و زگیل تناسلی یک دوره درمانی ۶ الی ۱۲ ماهه ایجاد می کند.
  • با این وجود، چندین مورد آسیب شدید کبدی با عصاره ریشی همراه بوده است.
  • قارچ گانودرما یکی از کامل ترین مواد غذایی در جهان است که ارزش تغذیه ای و درمانی بسیاری دارد.

از مهم‌ترین تأثیرات قارچ reishi تقویت سیستم ایمنی بدن است. مطالعات در مقیاس آزمایشگاهی نشان می‌دهند که این گیاه بر روی گلبول‌های سفید خون تأثیر می‌گذارد و به این نحو از سیستم ایمنی شما محافظت می‌کند. برخی مطالعات در این رابطه بر این عقیده هستند که این قارچ می‌تواند مسیرهای التهابی در گلبول‌های سفید خون را تغییر دهد.

هنگام خرید قارچ گانودرما باید توجه داشته باشید واریته غالب در بازار ایران واریته زرد گانودرما است که در اصطلاح به آن نژاد آمریکایی گفته می شود. همانطور که اشاره شد بذر این گونه (گانودرما زرد یا گانودرما آمریکایی) در آمریکا اصلاح ژنتیکی شده است و این اصلاح ژنتیکی باعث می‌شود تا سالندار بتواند مقدار بیشتری محصول برداشت کند. در نتیجه گانودرما زرد نسبت به گونه گانودرما قرمز آسیایی ارزان تر است.

17 مزیت قارچ گانودرما لوسیدوم برای بدن بررسی همه خواص و عوارض قارچ گانودرما

قارچ گانودرما از گذشته در چین برای تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که گانودرما عملکرد ایمنی بدن را در شرایط in vivo و in vitro تعدیل میدهد. اثرات ایمنی تعدیل کننده گانودرما از جمله ارتقاء عملکرد ایمنی ذاتی، ایمنی هومورال و ایمنی سلولی است. در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر دارد و از این نظر بسیار کاربردی است. امید است که این محصولات با همین روش اقزایش پیدا کنند و نتایج بسیار خوبی را ایجاد بکنند که برای همگان مفید باشه.

مقدار مصرف روزانه گانودرما

دوزهای بالا از قارچ گانودرما ممکن است باعث کاهش سرعت لخته شدن خون شود. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد انعقادخون احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهد. اما روش‌های دیگری نیز برای استفاده از خواص قارچ گانودرما وجود دارد.

مفید برای بیماری پپسی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار