71 درصد از دارندگان PS5 و 48 درصد از مالکان Xbox Series X/S کنسولشان را پلتفرم اصلی خود می‌دانند


یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که دارندگان PS5 در بریتانیا بیشتر از دارندگان ایکس باکس سری اکس و اس، کنسول مربوطه را کنسول پلتفرم خود می‌دانند.

تبلیغات

تحقیقات Ampere Analysis نشان می‌دهد که ۷۱ درصد از پاسخ‌دهندگانی که گفتند از نسخه دیسک خور PS5 استفاده می‌کنند، بیشترین استفاده را از آن کنسول داشته‌اند. در همین حال، از بین کسانی که دارای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس هستند، این تعداد به ترتیب تا 48٪ و 35٪ کاهش یافته است، در حالی که 49٪ از دارندگان سوییچ آن را پلتفرم اصلی خود می‌دانند.

این ارقام نشان می‌دهند که اکثر کاربران، کنسول پلی استیشن را به عنوان پلتفرم اصلی خود انتخاب کرده‌اند و ایکس باکس و نینتندو سوییچ، در واقغ پلتفرم‌های جانبی آن‌ها هستند. این ادعا تا حدودی عجیب است، زیرا داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که تنها 43 درصد از بازیکنانی که نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 را در اختیار دارند، آن را سیستم اصلی خود می‌دانند.

این امر نشان می‌دهد که طرفداران و استفاده‌کنندگان درجه اول سونی، از نسخه دیسک خور کنسول پلی استیشن 5 استفاده می‌کنند. بنابر تحلیل Ampere، یکی از دلایلی که بسیاری از دارندگان پلی استیشن 5 آن را کنسول اصلی خود می‌دانند، این است که صاحبان آن از کنسول دیگری در خانه خود استفاده نمی‌کنند. با این حال، نتیجه گیری ذکر شده برای کنسول‌های ایکس باکس صادق نیست.

پس از انتشار این داده‌ها، Piers Harding-Rolls، تحلیلگر Ampere، تحلیل‌های بیشتری را در توییتر ارائه کرد. او توضیح داد:

در بازاری که اکثر گیمرها روی چند کنسول بازی می‌کنند، نقش «کنسول اصلی» پیامدهای بزرگی برای درآمدزایی کاربران، ارزش طول عمر و سهم بازار دارد. این آمارها اولیه است، اما نشان می‌دهد که استراتژی انحصاری سونی و قدرت برند این شرکت، هنوز توسط استراتژی گیم پس مایکروسافت (در بریتانیا) مختل نشده است.

با این حال، او خاطرنشان می‌کند:

البته این معیار، زمان صرف شده در کنسول‌های مختلف را نشان نمی‌دهد، بنابراین ممکن است این نسبت در حال تغییر باشد و سال 2023 به سال بزرگی برای گیم پس و انحصاری‌های مایکروسافت تبدیل شود.

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/903499/71-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-ps5-%D9%88-48-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%A7%D9%86-xbox-series-x-s/