Assetto Corsa 2 پنجره‌ی عرضه‌ی بهار 2024 را هدف گرفته است

استودیوی ایتالیایی Kunos Simulazioni به لطف فرنچایز ریسینگ شبیه‌ساز خود یعنی Assetto Corsa تا کنون توانسته طرفداران زیادی را جذب کند. حتی با وجود اینکه این سری نتوانسته به محبوبیت غول‌های این ژانر مثل Forza Motorsport و Gran Turismo برسد. پس از طرفی می‌توان برای آینده‌ی این سری و پتانسیل آن در تبدیل شدن به یکی از بزرگان این ژانر هیجان‌زده بود.

تبلیغات

در سال ۲۰۲۱ تایید شد که این توسعه‌دهنده کار بر روی Assetto Corsa 2 را آغاز کرده است و زمان نامشخصی در سال ۲۰۲۴ را برای عرضه‌ی آن در نظر گرفته است. حالا یک پنجره‌ی عرضه‌ی دقیق‌تر برای بازی اعلام شده است. شرکت Digital Bros، شرکت مادر ناشر سری Assetto Corsa یعنی ۵۰۵ Games، در آخرین گزارش مالی خود تایید کرده که Assetto Corsa 2 در بهار سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد. تاریخ رونمایی از آن و پلتفرم‌های مقصد اما هنوز نامشخص هستند.

جدیدترین نسخه از سری Assetto Corsa یعنی Assetto Corsa Competizione در حال حاضر برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و پلتفرم PC در دسترس است.


منبع: https://gamefa.com/921389/assetto-corsa-2-is-targeting-spring-2024-launch/

به علاوه هم‌چنین مشخص شده که سری Assetto Corsa در مجموع توانسته تا دسامبر سال گذشته در سرتاسر جهان ۲۸ میلیون نسخه فروش داشته باشد. این به منای درآمد ۱۰۴ میلیون یورویی این سری است. پیش از این تایید شده بود که یک بازی Assetto Corsa هم در حال حاضر برای پلتفرم‌های موبایل در دست توسعه قرار دارد. با این حال خبری از روند توسعه‌ی این بازی و تاریخ عرضه‌ی آن در دسترس نیست.

به تازگی تایید شده که فرنچایز ریسینگ Assetto Corsa تا کنون به صورت جهانی ۲۸ میلیون نسخه فروخته است. به علاوه نسخه‌ی بعدی این سری یعنی Assetto Corsa 2 در بهار سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.