CMA در خصوص نقش استریم ابری بزرگ‌نمایی می‌کند

این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته‌ی گذشته کمیسیون اروپا و رگولاتوری چین قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را تایید کردند.


منبع: https://gamefa.com/941852/microsoft-reveals-cma-appeal-grounds-and-says-uk-regulator-overestimates-the-role-of-cloud-streaming/

به‌تازگی یک سند «خلاصه‌ی درخواست» که در وب‌سایت دادگاه‌های تجدیدنظر رقابت پست شده است، پنج دلیل را به طور مختصر توضیح می‌دهد که بر اساس آن مایکروسافت معتقد است تصمیم CMA باید به چالش کشیده شود.

اخیراً بخشی مختصر از اسنادی منتشر شده است که شرایط درخواست تجدیدنظر مایکروسافت علیه سازمان CMA و تصمیم این نهاد برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد را توضیح می‌دهد.

ریما الیلی (Rima Alaily)، معاون رئیس مایکروسافت معاون مشاور کل این شرکت، با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص اظهار داشت:

از نظر مایکروسافت، ۵ دلیل زیر نشان می‌دهد که دلایل CMA مبنی بر عدم تایید خرید اکتیویژن ناقص هستند.

  • CMA در ارزیابی موقعیت مایکروسافت در خدمات بازی‌های ابری با عدم توجه به محدودیت‌های بازی‌های بومی اشتباهاتی مرتکب شد.
  • CMA سه قرارداد تجاری بلندمدتی که مایکروسافت با ارائه دهندگان بازی های ابری منعقد نموده، در نظر نگرفته است.
  • ادعای CMA مبنی بر اینکه اکتیویژن بازی‌های خود را بدون ادغام در سرویس‌های ابری در دسترس قرار می‌داد، غیر منطقی بود و به شیوه‌ای غیرمنصفانه انجام شده است.
  • ادعای CMA مبنی بر اینکه مایکروسافت توانایی و انگیزه برای «محروم کردن» سرویس‌های گیمینگ ابری رقیب با ممانعت از دسترسی به بازی های اکتیویژن دارد، «غیر قانونی» بود.
  • به طور کلی تصمیم CMA نقض وظیفه عادلانه قانون مشترک و راهنمای راه‌حل آن بوده است.
تبلیغات

تصمیم CMA به دلایل متعددی ناقص است که از جمله می‌توان به برآورد بیش از حد آن از نقش جریان ابری در بازار گیمینگ و موقعیت ما در آن و همچنین عدم تمایل این نهاد به در نظر گرفتن راه‌حل‌هایی که از حمایت گسترده صنعت و عمومی برخوردار شدند، اشاره کرد. ما به قدرت جذابیت خود و تعهدات الزام آور خود برای افزایش رقابت و انتخاب برای بازیکنان امروز و آینده اطمینان داریم.

در ماه آوریل، سازمان تنظیم رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به دلیل نگرانی در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت بر بازار نوپای بازی های ابری، از تایید این معامله ۶۹ میلیارد دلاری جلوگیری کرد. در همین راستا، مایکروسافت در اوایل این هفته رسماً اعتراض خود را علیه تصمیم نهاد نظارتی مذکور ارائه نمود.