Epic Games و Fortnite غرامتی 520 میلیون دلاری خواهند داد

کمیسیون فدرال تجارت در آمریکا به تازگی اعلام کرده که Epic Games در دو توافق تاریخی 275 میلیون دلار را به خاطر تهدید حریم خصوصی کودکان و 254 میلیون دلار را برای بازگرداندن پول مشتری‌هایی که ناخواسته از فروشگاه درون بازی خرید کرده‌اند پرداخت خواهد کرد.

شرکت Epic Games، توسعه‌دهنده‌ی بازی Fortnite، متهم به تهدید حریم خصوصی کودکان و گول زدن آن‌ها برای انجام خریدهای درون بازی شده است. این شرکت حالا باید بیش از نیم میلیارد دلار را به خاطر شکایت FTC به عنوان غرامت پرداخت کند.

FTC هم‌چنین Epic Games را به مسدود کردن حساب‌های کاربری شاکی متهم کرده است. این یعنی حتی این بازیکنان قادر به دسترسی به آیتم‌هایی که خریداری کرده‌اند هم نبوده‌اند. در پاسخ به ادعاها و شکایت‌های FTC، شرکت Epic Games در بیانیه‌ای رسمی گفته:

بازی Fortnite در حال حاضر برای ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، PC و پلتفرم موبایل در دسترس است.

Ahmad_TR


منبع: https://gamefa.com/897049/epic-games-will-pay-record-520m-to-settle-ftc-fortnite-allegations/

هم‌چنین گفته شده که Epic Games با فعال کردن خودکار ارتباطات متنی و صوتی در بازی Fortnite برای نوجوانان و کودکان این عهدنامه را زیر پا گذاشته است. در نتیجه‌ی این تخلف Epic Games برخی از بازیکنان مورد آزار و اذیت آنلاین قرار گرفته‌اند. Epic Games حالا دیگر قادر به فعال کردن خودکار این ارتباطات بدون اجازه‌ی والدین از طریق تنظیمات حریم خصوصی نخواهد بود.

تبلیغات

در یک شکایت فدرال، FTC مدعی شد که Epic Games مفاد عهدنامه‌ی محافظت از حقوق آنلاین کودکان را نقض کرده است. FTC گفته که Epic Games این کار را با جمع‌آوری اطلاعات کودکان زیر 13 سال بدون اجازه یا اطلاع والدین آن‌ها انجام داده است.

ترکیب دکمه‌های غیر منطقی، غیر متداوم و گیج‌کننده‌ی Fortnite باعث شده تا بازیکنان به صورت ناخواسته و بعضا تنها با فشردن یک دکمه خریدهایی را انجام دهند. برای مثال بازیکنان می‌توانستند به هنگام بیدار کردن بازی از حالت Sleep، در طول صفحات بارگذاری و صرفا به هنگام بررسی یک آیتم خریدی را با فشردن یک دکمه‌ی اشتباه انجام دهند.

تا سال 2018 Epic Games به کودکان اجازه می‌داد تا تنها با فشردن دکمه‌ها و بدون اجازه‌ی والدین یا صاحب کارت اعتباری واحد پولی درون بازی را خریداری کنند. FTC مدعی شده که Epic Games بیش از یک میلیون شکایت از سوی بازیکنانی که ناخواسته خریدی را انجام داده‌اند را نادیده گرفته است.

هیچ توسعه‌دهنده‌ای نمی‌خواهد در موقعیت مشابه ما قرار بگیرد. ما با پرداخت غرامت‌های درخواستی توافق کردیم چرا که می‌خواستیم Epic Games در مشتری‌مداری اول باشد. در طی سال‌های گذشته ما در حال تغییر سیستم خود بوده‌ایم تا از راضی بودن بازیکنان و تعدیل‌کنندگان از اکوسیستم Fortnite مطمئن شویم. ما تلاش خواهیم کرد تا فضایی امن و سرگرم‌کننده را برای مخاطبین خود فارغ از سن و سال خلق کنیم.

در یک شکایت جدا، FTC مدعی شده که Epic Games از “الگوها و صدور صورتحساب به شیوه‌های تاریک” استفاده کرده تا بازیکنان را گول بزند و آن‌ها را به سمت انجام خریدهای ناخواسته بکشاند. به همین سبب بسیاری از کودکان توانسته‌اند تا بدون اجازه‌ی والدین با استفاده از کارت اعتباری آن‌ها از فروشگاه Fortnite خرید کنند: