Fallen Dynasty که باید بدانید

جادو و جادوگری در Wo Long، شامل 5 فاز متفاوت می‌شوند: آتش، خاک، چوب، فلز و آب. هر کدام از این‌ها، وردهای متفاوتی دارند. در دموی بازی تنها قادر به انتخاب یکی از این 5 فاز هستید، اما در بازی کامل می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کنید. آتش بیشتر برای جادوی تهاجمی است، در حالی که فلز دشمنان را ضعیف کرده و خاک هم شامل وردهای تدافعی می‌شود. هیولاهای الهی هم در بازی وجود دارند که می‌توانند در مواقعی به کمک شما بیایند.

مبارزات

به عنوان یک سرباز بی نام و نشان، شما خود را در میان یک نبرد با جنبش توربان زردها می‌بینید که دهکده‌ی شما را به آتش کشیده‌اند. طبعا اکسیری که از آن یاد کردیم، نقشی مهم در داستان ایفا می‌کند، اما این قصه همچنان در مورد تبدیل شدن شما از یک فرد بی‌نام و نشان به یک قهرمان قدرتمند است. قهرمانان مشهوری مثل Liu Bei ،Cao Cao و Sun Jian هم در طول داستان بازی ظاهر خواهند شد؛ برخی به عنوان دوست و برخی به عنوان دشمن.

زمان و مکان

بخش مهمی از فلسفه‌ی طراحی مراحل Wo Long: Fallen Dynasty، آزادی عملی است که به بازیکن داده می‌شود. در مقایسه با سری Nioh، به لطف اضافه شدن قابلیت پریدن، فرصت‌های بسیار بیشتری برای گشت و گذار و حرکت در محیط وجود دارند. اسرار و دشمنان بسیار زیادی در گوشه و کنار هر مرحله تعبیه شده است. با این وجود، ممکن است در این میان یک مسیر میانبر و پاداش‌های دیگری را هم پیدا کنید.

کو-آپ

در مجموع 16 نوع سلاح برای انتخاب در Wo Long: Fallen Dynasty وجود دارند که جهش بزرگی نسبت به بازی‌های قبلی تیم نینجا است. 13 نوع از این 16 سلاح برای مبارزات تن به تن و سه تای باقی مانده هم مثل تیر و کمان برای مبارزه از راه دور هستند. هر کدام از این سلاح‌ها یک سبک بازی منحصر به فرد را ارائه می‌دهند. برای مثال، شمشیرهای دوتایی سریع و استفاده از آن‌ها آسان بوده، اما تبرزین جنگی سنگین‌تر است و برای ضربه زدن باید منتظر لحظه‌ی مناسب بمانید. شما می‌توانید بازی را با یک سلاح به پایان برسانید، اما تیم نینجا توصیه کرده که بسته به الگوی دشمنان از سلاح‌های متفاوتی استفاده کنید.

هنرهای رزمی

تیم سازنده‌ی سری Nioh، امسال با یک بازی اکشن نقش‌آفرینی دشوار دیگر به نام Wo Long: Fallen Dynasty باز می‌گردد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هر آنچه که باید پیش از خرید بازی بدانید بپردازیم.

اگر چندان به تنهایی تجربه کردن بازی علاقه ندارید، باید گفت که Wo Long: Fallen Dynasty از کو-آپ با حداکثر سه بازیکن پشتیبانی می‌کند. شما قابلیت بازی میان نسلی (Cross-Gen Play) را نیز خواهید داشت و بازیکنان ایکس باکس وان/ایکس باکس سری ایکس/اس و پلی استیشن 4/پلی استیشن 5 می‌توانند با هم بازی کنند. البته، خبری از بازی میان پلتفرمی نیست؛ بنابراین، بازیکنان پلی استیشن نمی‌توانند با ایکس باکس یا PC هم‌تیمی شوند.

4K و 60 فریم روی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5

تبلیغات

سیستم مبارزات بازی ترکیب جالبی از چند اثر در این ژانر به حساب می‌آید. ریتم سریع و رویکرد شبیه به هک اند اسلش سری Nioh در این بازی با سیستم دفع ضربات Sekiro: Shadows Die Twice ترکیب شده است و از سوی دیگر، نوار Spirit هم برای جادوگری و هنرهای رزمی به کار می‌رود. شما همچنین می‌توانید از حملات Spirit برای کاهش قدرت Spirit دشمنان استفاده کنید. حمله کردن، نوار Spirit را پر کرده و دفاع کردن آن را خالی می‌کند؛ با خالی شدن کامل نوار Spirit، شما کاملا آسیب‌پذیر می‌شوید.

مکان و زمان رخداد بازی صرفا به خاطر نمایش نیست، بلکه تیم نینجا قصد دارد تا حس و حال و ریتم سریع هنرهای رزمی چینی را بازسازی کند. به همین سبب، تمام حرکات مربوط به هر سلاح با استفاده از فناوری موشن کپچر از هنرمندان رزمی واقعی ضبط و به بازی منتقل شده‌اند. لازم به ذکر است که هر سلاح هم حرکات منحصر به فردی داشته که در بازی هنرهای رزمی یا Martial Arts نام دارند.

جادوگری

همانند سری Nioh بازیکنان قادر خواهند بود تا شخصیت خود را در Wo Long: Fallen Dynasty خلق کنند. شما می‌توانید تیپ ظاهری خود را شخصی‌سازی کنید که شامل ویژگی‌هایی مثل رنگ پوست، نوع پوست صورت و نوع پوست بدن هم می‌شود. پس از آن هم شاهد ویژگی‌های بیشتری مثل صورت، موی صورت، مو، رنگ مو، صدا و موارد دیگر هستیم.

انواع سلاح‌ها

پیش از رویدادهای اصلی بازی، ظاهرا یک اکسیر در طول تاریخ وجود داشته که کلید جاودانگی را در خود دارد. امپراطوری زمانی تلاش کرده تا آن را به دست آورد، اما تلاش‌های او به قیمت تراژدی برای پادشاهی‌اش تمام شد. با نزدیک شدن دودمان هان به پایان خود، این اکسیر بار دیگر ظاهر می‌شود و شخصی به دنبال خلق دوباره‌ی آن است.

هر چه در یک مرحله پیش می‌روید، می‌توانید با برافراشتن پرچم‌ها شهامت یا Fortitude خود را افزایش دهید. برخی کوچک‌تر و سطحی بوده و تنها باعث افزایش Fortitude به میزان اندکی می‌شوند و برخی می‌توانند به طرز قابل توجه‌ای آن را افزایش دهند. Fortitude باعث می‌شود تا Morale شما پس از مرگ بیشتر از حدی پایین نیاید. اگر با Morale سطح 14 بمیرید و به اندازه‌ی کافی Fortitude داشته باشید، می‌توانید به جای 0 با همان Morale قبلی به زندگی بازگردید. برافراشتن یک پرچم نقش همان چکپوینت را هم در بازی خواهد داشت.

گشت و گذار

بازیکنان PC نباید نگران باشند، چرا که نرخ فریم‌های 30 و 60 در کنار وضوح تصویر 4K و پشتیبانی از نمایشگر فوق عریض روی این پلتفرم پشتیبانی می‌شوند. تنظیمات دیگر، شامل وضوح تصویر رندرینگ، HDR، کیفیت بافت و سایه، V-Sync و دیگر موارد این چنینی نیز در بخش Setting وجود خواهد داشت. اندازه‌ی فونت مواردی مثل زیرنویس و اعلان‌ها هم قابل تنظیم هستند. این بازی روی PC از دوال‌سنس و Haptic Feedback هم پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از DLSS هم تایید شده، اما معلوم نیست که آیا این ویژگی به هنگام عرضه در دسترس خواهد بود یا خیر.

مدت زمان

Wo Long: Fallen Dynasty

هدف اصلی شما در مبارزات، دفع به موقع حملات دشمنان است. دفع به موقع حملات از آسیب آن‌ها می‌کاهد و Spirit دشمنان را کاهش می‌دهند. برخی اوقات حملات دشمنان با یک نشان قرمز درخشان همراه خواهد بود. در این مواقع، یک دفع به موقع می‌تواند کاملا ریتم آن‌ها را به هم زده و برای مدتی گیجشان کند. پس از یک دفع (Parry) موفق، می‌توانید سلاح خود را عوض کنید و به کومبوی خود ادامه دهید.

روحیه

Wo Long: Fallen Dynasty در سال 184 پس از میلاد و در دوره‌ی سه پادشاهی چین جریان دارد، در شرایطی که دودمان هان به فنا رفته و توربان زردها هم با انقلاب رعیتی خود هرج و مرج به پا کرده‌اند. از سوی دیگر، کودتای ارتشی توسط Guo Wei، یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های تاریخ را برکنار کرده است. در این جهان، شیاطین و هیولاها هم یک مشکل دیگر هستند. بازیکن در طول ماجراجویی خود به مراحل مختلفی از جمله Meiwu Fort، دژی با دیوارهای بلند و Hulagaon Pass، یک منطقه‌ی برفی بین Yellow River و Mount Song، سفر خواهد کرد.

خلق شخصیت

البته بازی Wo Long: Fallen Dynasty یک سیزن پس هم خواهد داشت. این سیزن پس بخشی از نسخه‌ی Digital Deluxe بازی است و به شما دسترسی به سه بسته الحاقی را خواهد داد. این بسته‌های الحاقی، شیاطین، سناریوها و مراحل جدیدی را به بازی اضافه خواهند کرد. با توجه به بسته‌های الحاقی قبلی تیم نینجا، هر کدام از این گسترش‌دهنده‌ها حداقل چندین ساعت را به بازی اضافه خواهند کرد.


منبع: https://gamefa.com/912717/wo-long-fallen-dynasty-15-details-you-need-to-know-before-you-purchase/

دموی Wo Long: Fallen Dynasty روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس شامل دو حالت گرافیکی می‌شد. حالت رزولوشن که بازی را با وضوح تصویر ثابت 1440p و نرخ فریم 60 اجرا خواهد کرد و Performance که با همین تنظیمات اجرا می‌شود، اما وضوح تصویر بعضا برای حفظ نرخ فریم کاهش پیدا خواهد کرد. جزئیات بیشتر را می‌توانید از این نشانی مطالعه کنید.

ویژگی‌های PC

هر کسی که Nioh 1 و 2 را بازی کرده باشد، می‌داند که این دو بازی طولانی هستند. حتی اگر صرفا به داستان اصلی بچسبید باز هم زمان زیادی را برای به پایان رسیدن آن باید صرف کنید. تهیه‌کننده‌ی Wo Long: Fallen Dynasty هم در مصاحبه‌ای با Vandal تایید کرده که برای به پایان رساندن این بازی حداقل به 40 ساعت زمان نیاز دارید. البته معلوم نیست که آیا این زمان صرفا برای داستان اصلی بوده یا شامل محتوای جانبی هم می‌شود. چالش‌های دیگری هم پس از پایان بازی در دسترس خواهند بود.

سیزن پس

سیستم دیگری که در بازی وجود دارد، روحیه یا Morale است. شما می‌توانید شخصیت خود را به اشکال مختلفی ارتقا دهید، اما در عین حال باید به Morale او هم توجه کنید. کشتن دشمنان، دفع ضربات و کاهش Spirit دشمنان باعث افزایش Morale شما خواهد شد. Morale بالا به معنای رساندن آسیب بیشتر و دریافت آسیب کم‌تر است. با هر بار مردن Morale ریست می‌شود، البته می‌توانید این مورد آخر را با Fortitude کاهش دهید. همچنین، دشمنان نیز سطوح مختلفی از Morale را دارند که قدرتشان را تعیین می‌کند.

شهامت

در ماه مارس امسال قرار است شاهد بازگشت استودیوی تیم نینجا (Team Ninja) با اثری متفاوت باشیم. Wo Long: Fallen Dynasty یک اکشن نقش‌آفرینی است که شامل المان‌های مشابه زیادی با Nioh می‌شود؛ با این حال، اثر مذکور خود را در مبارزات، ریتم و اتمسفر از Nioh متمایز می‌کند. این بازی در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ (۳ مارس ۲۰۲۳) برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و PC منتشر خواهد شد و از روز اول روی سرویس گیم پس در دسترس قرار می‌گیرد. در ادامه 15 نکته که باید پیش از تجربه‌ی بازی بدانید را بررسی می‌کنیم.

داستان