Fallen Order، از اتهامات جنسی وارده تبرئه شد

یک سال پس از این اتفاقات، آولون اعلام کرد که اتهامات وارد شده به او، چیزی جز افترا نبوده‌اند و به همین خاطر، از مُسببین آن‌ها شکایت کرد. حال که تقریباً دو سال از طرح این شکایت می‌گذرد، پرونده مختومه و حل و فصل شده است.

منبع: Video Games Chronicle

و اما کریس آولون هم در بیانیه‌ی خود نوشت:

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/923616/%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%A2%D9%88%D9%84%D9%88%D9%86%D8%8C-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-star-wars-jedi-fallen-order%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%85/

ساعاتی پیش، کریس آولون در بلاگ شخصی خود خبر داد که از تمام اتهامات وارده تبرئه شده است و طبق رای دادگاه، باید مبلغی هفت رقمی به عنوان غرامت دریافت کند که شامل هزینه‌های پرداختی به وکلایش نیز می‌شود. علاوه بر این، کاریسا باروز (Karissa Barrows) و کلی ری بریستول (Kelly Rae Bristol) که کریس آولون را مورد اتهام قرار داده بودند نیز طی بیانیه‌ای رسمی و با امضای خودشان، اعلام کردند که اذهان عمومی در درک اظهارات سه سال پیشِ آن‌ها، دچار سوءتفاهم شده بودند:

از تلاش‌های خانم باروز و خانم بریستول برای کمک به ما در برطر‌ف ساختن مشکلات جامعه‌ی بازی‌های ویدیویی، متشکرم و حمایت آن‌ها را لایق قدردانی و پشتیبانی می‌دانم. هنوز چالش‌های واقعاً زیادی روبرویمان قرار دارد اما اطمنیان دارم که در کنار یکدیگر، از پس آن‌ها برخواهیم آمد.

کریس آولون (Chris Avellone)، که سابقه‌ی همکاری با استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) و نیز طراحی بازی‌های مختلفی مانند Fallout 2 و Wasteland 2 را در رزومه‌ی خود دارد، در ژوئن سال ۲۰۲۰ و توسط دو زن، به مجموعه‌ای از آزارهای جنسی متهم شد. پس از این اتهامات که شامل اعمالی چون رفتار پرخاشگرانه و اغوای جنسی می‌شدند، توسعه‌دهندگان بسیاری به روابط‌شان با وی خاتمه دادند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به سازنده‌ی بازی Dying Light 2 یعنی استودیوی تک‌لند (Techland) اشاره کرد.

باور داریم که خواسته‌ی آقای آولون، محافظت و پیشرفت این جوامع است. باور داریم که وی شایسته‌ی بازگشت کامل به صنعت [بازی‌ها] و حمایت شدن بابت زحمات و تلاش‌هایش است.

ما می‌خواستیم زنان مشغول در این صنعت را حمایت کنیم اما صحبت‌های‌مان دچار سوءتعبیر و تبدیل به اتهامات خاصی شدند که هرگز قصد و نیت به‌زبان آوردنشان را نداشتیم. ما برای امنیت و سلامت زنان، اقلیت‌ها، گرایش‌های جنسی و تمام گروه‌هایی که در صنعت بازی‌های ویدیویی مورد آزار و اذیت قرارگرفته‌اند، اهمیت قائلیم و احساس مسئولیت می‌کنیم.

در راستای تحقق این اهداف، از همه می‌خواهم که به حریم خصوصی خانم باروز و خانم بریستول احترام بگذارند و از این فرصت برای شنیدن صدای تمامی افرادِ خاص و نیز پیشرفت فرهنگ و جوامع‌مان، استفاده کنند.

آقای آولون هیچگاه ما را مورد آزار قرار نداد. ما هیچگونه اطلاعی درباره‌ی اینکه او زنی را مورد آزار قرار داده باشد نداریم و نمی‌دانیم که ایشان هرگز از سرمایه‌های اشخاص حقیقی سوءاستفاده کرده است یا خیر. هیچکدام از حرف‌هایی که قبلاً درباره‌ی آقای آولون به‌زبان آوردیم یا نوشتیم، چیزی نبودند که منظور واقعی ما باشند.

تبلیغات

پس از سال‌ها جدال، کریس آولون (Chris Avellone)، نویسنده‌ و طراح صنعت بازی‌ها، از اتهامات جنسی وارده تبرئه شد و مبلغی هفت رقمی به‌عنوان غرامت دریافت خواهد کرد.