FTC از پلی استیشن خواسته قراردادهای ترد-پارتی خود را فاش کند

در دسامبر سال گذشته بود که FTC از برنامه‌های خود برای شکایت از مایکروسافت در جهت توقف معامله‌ی 69 میلیارد دلاری این شرکت با اکتیویژن بلیزارد پرده‌برداری کرد. این سازمان مدعی شد که این معامله به مایکروسافت قدرت خاموش کردن رقبا به نفع ایکس باکس را خواهد داد. FTC و سونی هر دو بابت عدم توانایی پلی استیشن برای رقابت با مایکروسافت در صورت نهایی شدن این معامله ابراز نگرانی کرده‌اند.

با این حال یکی از درخواست‌های سونی که مورد قبول FTC واقع شده مربوط به طیف زمانی این احضاریه است. به همین سبب سونی حالا باید تمام قراردادهای انحصاری خود از اول ژانویه‌ی 2019 تا کنون را فاش کند. یکی دیگر از درخواست‌های سونی که توسط FTC رد شده این است که برخی از پرونده‌های این شرکت که به زبان ژاپنی هستند شامل این احضاریه نشوند، چرا که تحقیق و ارائه‌ی آن‌ها هزینه‌بر خواهد بود.

سونی سعی کرد تا این احضاریه را لغو یا محدود کند. این شرکت مدعی شد که بسیاری از درخواست‌های این احضاریه بی‌ربط به پرونده هستند یا زمان زیادی برای فراهم‌سازی آن‌ها لازم است. با این حال در یک دستور که به تازگی از سوی FTC صادر شده اکثر این خواسته‌های سونی رد شده‌اند.

مایکروسافت در ماه ژانویه به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تشکیل یک پرونده‌ی قابل دفاع در رابطه با خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) احضاریه‌ی را برای سونی ارسال کرد. این احضاریه شامل 45 درخواست مجزا از سونی در رابطه با قراردادها و اسناد محرمانه‌ی این شرکت می‌شد. این شامل تمام قراردادهای سونی با ناشرین ترد-پارتی برای پلی استیشن هم می‌شود.

سونی مدعی شده که این اطلاعات هیچ ارزشی برای پرونده‌ی کنونی ندارند و جمع‌آوری آن‌ها بسیار زمان‌بر خواهد بود. چرا که بیش از 150 هزار قرارداد باید مورد بررسی قرار گیرند. با این حال استدلال مایکروسافت که مورد توافق FTC هم قرار گرفته این است که شکایت سونی از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به انحصاری شدن آیپی‌های اکتیویژن و تاثیر منفی آن‌ها ربط دارد. به همین سبب تمام قراردادها و تلاش‌های سونی برای انحصارگرایی در صنعت بازی‌های ویدیویی باید فاش شوند.

تبلیغات

در صورت اینکه کار این پرونده به دادگاه کشیده شود، تاریخ برگزاری و قضاوت آن ماه آگوست سال 2023 خواهد بود.


منبع: https://gamefa.com/918384/ftc-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86/

یکی از درخواست‌های قابل توجه سونی در رابطه با قراردادهای این شرکت با ناشرین ترد-پارتی برای پلی استیشن است. مایکروسافت در احضاریه‌ی خود خواسته تا “تمام توافق‌های لایسنسینگ با ناشرین ترد-پارتی از اول ژانویه‌ی 2012 تا کنون” سونی فاش شوند. سونی هم از FTC خواسته تا این بخش از احضاریه لغو گردد. با این حال درخواست سونی از سوی FTC رد شده است.

در تلاش برای کاهش این نگرانی‌ها، مایکروسافت به FTC گفته که به سونی قراردادی 10 ساله را پیشنهاد داده تا سری Call of Duty به صورت همزمان با ایکس باکس برای پلی استیشن هم منتشر شود. با این حال FTC در ژانویه گفت که هیچ پیشرفتی برای رسیدن به توافق با مایکروسافت در رابطه با این پرونده حاصل نشده است.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا یا FTC درخواست پلی استیشن برای لغو احضاریه‌ی مایکروسافت را تا حد زیادی رد کرده و به سونی دستور داده تا قراردادهای انحصاری خود با ناشرین ترد-پارتی را فاش کند.