High On Life روی PS5 رزولوشن بالاتر و نرخ فریم پایین‌تری نسبت به Xbox Series X دارد

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/966351/high-on-life-%D8%B1%D9%88%DB%8C-ps5-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%84%D9%88%D8%B4%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86/

همچنین پورت PS5 مشکلاتی در بحث انیمیشن‌های بازی دارد که سابقاً روی نسخه ایکس باکس هم وجود داشتند و در ادامه برطرف شدند (این مشکلات، باعث می‌شدند که حتی در نرخ فریم پایدار، انیمیشن‌ها روان به نظر نرسند). نکته منفی دیگری که وجود دارد، نرخ فریم به نسبت ضعیف حالت پرفورمنس بازی است که بین ۴۰ تا ۵۰ فریم بر ثانیه نوسان دارد. خوشبختانه، حالت کوالیتی تجربه بهتر و با ثبات‌تری را ارائه می‌دهد. اما برای مقایسه، نسخه ایکس باکس سری ایکس و اس High On Life، نرخ فریم تقریباً بی‌نقص و باثباتی را در هر کدام از حالات اجرایی به نمایش می‌گذارند.

هر دو کنسول سونی و ماکروسافت از دو حالت اجرایی پرفورمنس (با نرخ فریم بالاتر) و کوالیتی (با وضوح تصویر بالاتر) بهره‌مند هستند؛ اما نحوه ارائه هر کدام از این حالت‌ها روی این دو کنسول، کاملاً متفاوت است. نسخه PS5، به شدت روی رزولوشن اجرایی تمرکز دارد. بازی روی PS5 در حالت کوالیتی، با رزولوشن ۴k و در حالت پرفورمنس، با رزولوشن ۱۸۰۰p اجرا می‌شود. در سوی دیگر، نسخه ایکس باکس سری ایکس در هر دو حالت با رزولوشن ۱۴۴۰p اجرا شده که حالت کوالیتی آن، از نورپردازی و سایه‌زنی‌های بهتری برخوردار است؛ در حالی که تفاوت خاصی در کیفیت نورپردازی و سایه‌های دو حالت اجرایی روی کنسول PS5 وجود ندارد.

با توجه به این اطلاعات، به نظر می‌رسد کم‌کاری توسعه‌دهندگان بازی High On Life، گریبان‌گیر پورت PS5 این بازی شده، اما با توجه به سابقه پیشین Squanch Games، به زودی شاهد برطرف شدن مشکلات فنی پورت PS5 این بازی خواهیم بود. High On Life هم‌اکنون روی پلتفرم‌های رایانه شخصی و کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن و ایکس باکس در دسترس است.

منبع: Digital Foundry

High On Life سال گذشته و به عنوان یک بازی انحصاری کنسول‌های ایکس باکس منتشر شد و توانست با طنز خاص و نیش‌دار خود، به موفق‌ترین بازی ترد-پارتی سرویس گیم پس تبدیل شود. به تازگی، این عنوان توانسته راه خود را به پلتفرم پلی استیشن نیز باز کند تا موفقیت خود را، این‌بار روی پلتفرم رقیب ایکس باکس نیز محک بزند. یکی از اولین مسائلی که در این رابطه به ذهن خطور می‌کند، مقایسه عملکرد اجرایی این بازی روی کنسول‌های پرچمدار پلی استیشن و ایکس باکس است. اعضای تیم دیجیتال فاندری (Digital Foundry) هم در راستای پاسخ به این سوال، رزولوشن و نرخ فریم اجرایی این بازی روی کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس را با یکدیگر مقایسه کرده‌اند و برخلاف آن چیزی که انتظار می‌رفت، شاهد تفاوتی فاحش در اجرای این بازی روی این دو کنسول هستیم. پورت PS5 بازی، با رزولوشن بالاتری نسبت به نسخه ایکس باکس سری ایکس اجرا می‌شود؛ اما این افزایش رزولوشن، با ناپایداری معناداری در نرخ فریم و اجرای روان این بازی همراه شده است.

مقایسه تصاویر و اطلاعات به دست آمده از اجرای بازی High On Life روی کنسول‌های نسل نهم، خبر از اختلافی غیرقابل پیش‌بینی می‌دهد.

تبلیغات