Hogwarts Legacy در بازه لانچ فروش بیشتری را نسبت به 6 بازی اخیر Call of Duty تجربه کرده است

Hogwarts Legacy در جدیدترین شگفتی‌سازی‌های خود موفق شد تا در زمینه‌ی فروش اولیه‌ی عرضه‌، تمام عناوین Call of Duty از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ را در اورپا پشت‌سر بگذارد.

در حالی که قبل‌تر گزارش شده بود Hogwarts Legacy، جدیدترین ساخته‌ی تحسین شده‌ی استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software)، صرف نظر از FIFA و Call of duty موفق شده است تا سریع‌ترین فروش را از زمان انتشار Red Dead Redemption 2 مابین بازی‌های ویدیویی تجربه کند، به‌تازگی اعلام شد این عنوان حتی از بزرگ‌ترین فرنچایز تیراندازی اول شخص تاریخ نیز پیشی گرفته و موفق شده است در قاره‌ی اروپا، بیش از هر بازی دیگری از سری Call of duty که از سال ۲۰۱۷ منتشر شده است، فروش رود.

Hogwarts Legacy هم‌اکنون روی پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. نسخه‌ی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان این بازی نیز که با تاخیر مواجه شد، در روز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۵ مه ۲۰۲۳) قابل بازی خواهد بود. دارندگان نینتندو سوییچ نیز می‌توانند در تاریخ ۳ مرداد ۱۴۰۲ (۲۵ جولای ۲۰۲۵) منتظر انجام این بازی باشند.

نکته‌ی جالب اما شاید این باشد که علی‌رغم فروش کم‌نظیر این عنوان (۱۲.۹ میلیون نسخه در سه هفته)، در مجموع آمار فروش بازی‌های ویدیویی در یک سال گذشته در اروپا با کاهشی ۱۰ درصدی مواجه شده است. و نکته‌ی جالب دیگر اینکه گفته می‌شود حتی فروخته شدن پنج برابری کنسول‌های پلی استیشن ۵ در اروپا نیز متاثر از این بازی است.

Hogwarts Legacy که هم‌اکنون پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی بریتانیاست و در مقایسه با Elden Ring، در همین بازه‌ی زمانی دو برابر بیشتر فروخته است، هم‌اکنون و تنها پس از گذشت سه هفته، پنجمین بازی پرفروش یک سالِ گذشته است و پشت‌سر بازی‌هایی چون FIFA 23، Call of Duty Modern Warfare 2, Grand Theft Auto و Elden Ring قرار دارد.

منبع: PSU


منبع: https://gamefa.com/919683/hogwarts-legacy-launch-sale-bigger-than-every-call-of-duty-game-released-since-2017-in-europe/تبلیغات