Maverick در باکس آفیس داخلی آمریکا

برایان رابینز (Brian Robbins) که ریاست کمپانی پارامونت پیکچرز را بر عهده دارد، نسبت به این رکوردشکنی واکنش نشان داده و اعلام نموده که:

بدون شک اکران فیلم Top Gun: Maverick تبدیک به یک شگفتی هنری و فرهنگی شده که نمایانگر قدرت سینمای واقعی می‌باشد. از تام کروز، عوامل پشت صحنه و باقی بازیگران این پروژه بزرگ قدردانی کرده و بابت حمایت تکرار نشدنی مردم سپاس‌گذار هستیم.

دنباله فیلم تاپ‌گان که پانزدهمین هفته اکران خود در سینماهای جهان را تجربه می‌کند، موفق شده تا 701 میلیون دلار در بازار داخلی و 740 میلیون دلار در بازار خارجی کسب نموده و مجموعاً 1 میلیارد و 44 میلیون دلار فروش داشته باشد. اثری که رکورد تعداد بینندگان دیجیتالی را نیز در هم شکسته و به عنوان تنها فیلمی در گیشه داخلی آمریکا محسوب می‌شود که در روز تعطیلات کارگردان و روز یادبود همچنان در رتبه نخست قرار گرفته است.

با توجه به این که Top Gun: Maverick چه در سینما و چه در پخش نسخه‌های دیجتال هم‌چنان مشغول رکوردزنی می‌باشد، باید دید که هیولای غیرقابل توقف تام کروز تا کجا به جذب مخاطبین ادامه خواهد داد.

اثر محبوب و تحسین شده Top Gun: Maverick موفق شده تا به پنجمین فیلم پرفروش تاریخ کشور آمریکا تبدیل شود.

تبلیغات

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/865157/top-gun-maverick-becomes-5th-highest-grossing-domestic-film-ever/

با وجود این که فیلم Top Gun: Maverick به صورت دیجیتالی نیز عرضه شده است، اما رکوردشکنی‌های آن در سینما پایان نیافته و تازه‌ترین اثر تام کروز (Tom Cruise) رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. پرفروش‌ترین فیلم سال 2022 که ماه پیش عنوان Avengers: Infinity War را در باکس آفیس داخلی پشت سر گذاشته بود، با گذر از Black Panther رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشته و به عنوان پنجمین فیلم پرفروش داخلی آمریکا لقب گرفته است.