Riot Games در تلاش برای عرضه‌ی Valorant روی کنسول‌ها


استودیوی ریوت گیمز در تلاش است تا بازی محبوب Valorant را از انحصار PC خارج کرده و آن را برای کنسول‌ها نیز منتشر کند.

همانطور که می‌دانید، Valorant یکی از محبوب‌ترین عناوین آنلاین و رقابتی بوده که در سال 2020 به صورت انحصاری برای رایانه‌های شخصی منتشر شد. این بازی تا به امروز بازیکنان بسیاری را در پلتفرم PC به سمت خود جذب کرده و سالانه شاهد رویدادهای مختلفی حول محور این بازی هستیم.

حال به تازگی، استودیوی ریوت گیمز آگهی استخدامی مبتنی بر جذب طراح ارشد و همچنین مدیریت بخش طراحی منتشر کرده است؛ منتها نکته‌ی جالب اینجاست که هم در تیتر و هم در متن موجود در آگهی، اشاره شده بود که این افراد باید به صورت اختصاصی بر روی طراحی نسخه‌های کنسولی تسلط داشته باشند.

در بخش مهارت‌های مورد نیاز آگهی آورده شده بود:

تبلیغات
  • درک قوی از بازار بازی‌های اول شخص کنسولی
  • حداقل کار روی یک بازی کنسول محور AAA+ مبتنی بر رقابت‌های آنلاین
  • تجربه‌ی توسعه‌ی آثار مختلف روی کامپیوتر، کنسول و موبایل

حتی می‌توان از گزینه‌ی آخر لیست این برداشت را داشت که ریوت گیمز در حال برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی Valorant mobile است و با این وجود، هنوز اطلاعاتی مبنی بر تایید و یا عدم تایید این امر منتشر نشده است.

با این وجود، هنوز هم سوالاتی مبنی بر این خبر در ذهن مخاطب شکل خواهد گرفت. برای مثال، آیا این بازی، با وجود مکانیزم‌های بخش گیم‌پلی و وابستگی آن به امکانات موجود در PC، کماکان روی کنسول‌ها قابل تجربه خواهد بود؟

از آن جایی که ریوت گیمز در بخش استخدامی خود روی مهارت‌های مبتنی بر درک بازار کنسول تاکید کرده است، باید گفت که احتمالا این استودیو، فکر تمامی این موارد را کرده است و باید دید که در آینده چه پیش خواهد آمد.

Valorant هم‌اکنون به صورت رایگان از طریق لانچر مخصوص Riot Games برای کاربران رایانه‌های شخصی قابل تجربه است.


منبع: https://gamefa.com/889161/riot-games-skeeks-to-bring-valorant-to-consoles/