The Last of Us Part 1 برای Steam Deck بهینه‌سازی خواهد شد

نسخه‌ی PC بازی The Last of Us Part 1 در تاریخ 12 اسفند 1401 (3 مارس 2023) عرضه خواهد شد. این بازی روی PC قرار است 10 دلار ارزان‌تر از نسخه‌ی پلی استیشن 5 باشد.


منبع: https://gamefa.com/894635/the-last-of-us-part-1-will-be-optimized-for-the-steam-deck/

البته با نگاهی به بازی‌های قبلی سونی روی PC، این موضوع تعجبی ندارد. تا کنون بازی‌هایی مثل Marvel’s Spider-Man ،God of War ،Horizon Zero Dawn و Days Gone برای Steam Deck بهینه‌سازی شده بودند. در اوایل سال 2023 قرار است شاهد عرضه‌ی Returnal برای PC هم باشیم. البته هنوز تایید نشده که آیا این بازی هم برای Steam Deck بهینه‌سازی خواهد شد یا خیر.

اگر شما قصد این را داشتید که این بازی را روی PC دستی Valve تجربه کنید، خبر خوبی برای شما داریم. نیل دراکمن، رئیس ناتی داگ، به تازگی در توئیتر خود تایید کرد که به هنگام عرضه‌ی The Last of Us Part 1 برای PC در سال آینده، این بازی کاملا برای Steam Deck بهینه‌سازی خواهد شد و برچسب Steam Deck Verified را دریافت خواهد کرد.

رئیس ناتی داگ (Naughty Dog) یعنی آقای نیل دراکمن (Neil Druckman) به تازگی تایید کرده که پورت PC بازی The Last of Us Part 1 روی PC دستی Valve یعنی Steam Deck کار خواهد کرد.

تبلیغات

در سال 2023 قرار است شاهد ورود بیشتر سونی به بازار PC و پورت انحصاری‌های بیشتری از این شرکت برای این پلتفرم باشیم. The Last of Us Part 1 قرار است یکی از این عناوین انحصاری باشد که به زودی برای PC عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه‌ی این پورت هم به تازگی و در جریان رویداد The Game Awards مشخص شد. با این حال مثل بسیاری از بازی‌های امروزی PC، این سوال پیش آمده که آیا این بازی برای Steam Deck بهینه‌سازی خواهد شد یا خیر.